Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výkonná univerzální zrcadlovka

redakce 02.07.2013

Společnost Canon představila nový přírůstek do své řady EOS – přístroj EOS 70D. Tato zrcadlovka je určena pro začínající nadšené fotografy a má nový 20,2 MP snímací čip, obsahuje WiFi modul a dokáže nahrávat Full HD video.

Canon EOS 70D je vybaven novým 20,2 MP APS-C CMOS snímačem a jedná se o první digitální zrcadlovku, která nabízí technologii Dual Pixel CMOS AF - zajišťující plynulé a přesné automatické zaostřování (AF) při natáčení ve Full HD kvalitě i při fotografování v režimu Live View. Technologie využívá pokročilou CMOS architekturu, která umožňuje využití dvou fotodiod umístěných v každém pixelu; ty mohou být čteny nezávisle pro zaostření nebo společně pro získání maximální kvality obrazu.

Díky procesoru DIGIC 5+ zachycuje EOS 70D snímky v plném rozlišení rychlostí až 7 snímků za sekundu. Rozsah citlivosti ISO 100 - 12800 umožňuje snímání při slabém osvětlení a používání kratších časů závěrky.

Tělo nabízí pohodlné držení a rychlé ovládání. Inteligentní hledáček zobrazující 98 procent obrazového pole s 0,95x zvětšením, umožňuje uživatelům zvolit kompozici snímků a zobrazit nastavení pomocí elektronického překrytí. Šikovně umístěné ovládací prvky nabízí přístup k nejčastěji používaným nastavením, jako je ISO, AF režim výběru a měření. Třípalcový (7,7 cm) LCD panel Clear View II s variabilním úhlem natočení a rozlišením 1 040 000 bodů se hodí pro natáčení videa nebo kompozici snímků z neobvyklých úhlů. Displej podporuje řadu dotykových gest.

EOS 70D je vybavený integrovanou Wi-Fi, kterou lze využít pro dálkové ovládání fotoaparátu a sdílení snímků. Uživatelé mohou na dálku používat také režim Live View, nebo prohlížet a hodnotit své obrázky.

Fotoaparát nabízí řadu kreativních režimů. Režim HDR přímo ve fotoaparátu odstraňuje potíže se zachycením náročných, vysoce kontrastních situací, a to pomocí sloučení tří expozic do jednoho snímku, ve kterém je zachyceno více detailů ve stínu i v přesvětlených místech. S režimem vícenásobné expozice mohou uživatelé kombinovat až devět expozic do jednoho snímku nebo použít řadu filtrů pro změnu stylu a vzhledu záběru.

Full HD videa (1920 x 1080p) lze pořizovat s volitelnou snímkovou frekvencí, včetně 30, 25 nebo 24 snímků za vteřinu nebo 60 a 50 fps při rozlišení 720p. Nabízí řadu možností komprese pro post produkci a sdílení. Filmaře také potěší záznam stereo zvuku pomocí interního mikrofonu, stejně jako možnost připojit externí mikrofon do vestavěné vnější svorky pro zlepšení záznamu zvuku.

EOS 70D – klíčové údaje:

  • 20,2 megapixelů APS-C CMOS senzor a DIGIC 5+
  • 19 bodů bodu AF křížového typu a snímání až 7 snímků za vteřinu
  • Dual Pixel CMOS AF
  • Sdílení a dálkové ovládání pomocí Wi-Fi
  • ISO 12800 (H:25600)
  • 7,7cm ClearView II LCD dotyková obrazovka s variabilním úhlem natočení
  • Inteligentní hledáček
  • Full-HD videa
  • Dostupnost: od 27. srpna 2013 za cenu 27 490 Kč

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme