Přejít k hlavnímu obsahu

Výkonné alternativy k programu Windows Defender

Pavel Trousil 18.02.2021

Uživatel totiž přímo se systémem Windows 10 dostane velmi dobrou antivirovou ochranu v podobě Defenderu. Jak ale ukazuje náš test, existují i lepší alternativy, včetně těch bezplatných.

Chip 03/2021: Pokud používáte systém Windows, je antivirový skener nutností. Společnost Microsoft investuje stále více peněz a úsilí do vývoje svého antivirového nástroje Defender, který je pro uživatele operačního systému Windows 10 jeho bezplatnou součástí. Pro uživatele tedy vyvstává otázka, zda Microsoft Defender integrovaný ve Windows 10 pokrývá všechny potřeby ochrany, nebo ne. Koneckonců, většina antivirových skenerů od jiných výrobců něco stojí, většinou ve formě předplatného. To znamená, že za některé testované produkty je třeba zaplatit až přes tisíc korun ročně. Mezi 16 alternativ k programu Microsoft Defender ovšem patří také tři bezplatné antivirové programy.

My jsme 17 antivirových programů pro Windows 10 prověřili v testu. Snad žádný jiný test netrvá tak dlouho, jako v případě antivirových programů. Naším testovacím partnerem je společnost AV-Comparatives, která testuje antivirové skenery ve svých laboratořích po celý rok. To je jediný způsob, jak produkty důkladně prozkoumat. My jsme pro hodnocení použili výsledky za posledních devět měsíců. První test byl zahájen v únoru 2020, poslední skončil v říjnu 2020. Na základě shromážděných údajů v rámci testu vám Chip přináší kompletní hodnocení antivirových skenerů.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud