Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výkonné desktopy a tenký klient

redakce 30.03.2010

Společnost Dell uvádí na český trh nový výkonný desktop Dell OptiPlex 980 a tenkého klienta Dell FX100. OptiPlex 980 je v porovnání se svou předchozí generací až o 35 % výkonnější. Integruje v sobě poslední generaci technologie vzdálené správy Intel vPro a Intel KVM (Keyboard, Video, Mouse).

Dell OptiPlex 980 dále nabízí novou generaci výkonných dvou i čtyřjádrových procesorů Intel Core i5 a i7, rychlé SSD disky s kratší přístupovou dobou a ekonomický provoz díky napájecímu zdroji s 90% účinností. Nabízí se v provedení minitower, desktop a SFF (Small Form Factor) za cenu od 15200 Kč bez DPH.
Dell FX100 je tenkým klientem, který je nově nabízen jako samostatně funkční zařízení. Podporuje virtualizační technologie VMware View 4.0. Dell FX100 je koncipován tak, aby fungoval na klasických LAN i WAN sítích a podporuje tak směr PC-over-IP (PCoIP).
Klientská stanice Dell FX100 je určena společnostem, které chtějí využívat vzdálený přístup k virtualizovaným desktopům nebo naopak k výkonným workstationům. Jedná se o model dříve dostupný pouze jako koncové zařízení pro rackový Dell Precision R5400. Klient nemá vlastní procesor, operační systém nebo image firemního disku.  Cena začíná na 10600 Kč bez DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud