Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vymazané fotografie z iPhonu se po aktualizaci iOS znovu objeví. Jak je to možné Apple?

Pavel Trousil 20.05.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Někteří majitelé Apple iPhonů hlásí, že po aktualizaci na iOS 17.5 se jim do telefonu vrátily dávno smazané fotografie. Vzhledem k tomu, že tolik uživatelů hlásí podobné podivnosti, zdá se, že se něco pokazilo.

Stává se už celkem pravidelně, že aktualizace přinesou některá vylepšení a záplaty na bezpečnostní mezery. Ale často také stojí za novými chybami, problémy a nefunkčností. Zdá se, že něco podobného se stalo i s aktualizací iOS 17.5. Uživatelé na Redditu hlásí například:

"Když jsem při rozhovoru se svým partnerem chtěl poslat obrázek a zjistil jsem, že poslední obrázky byly nsfw (Not safe for work) materiál, který jsme pořídili před lety", "Mám čtyři fotky z roku 2010, které se neustále objevují jako nejnovější fotky nahrané na iCloud. Opakovaně jsem je mazal.", "Stalo se mi to samé. Šest fotek z různých dob, všechny jsem smazal. Některé jsem smazal v roce 2023."
 

Mohlo by vás zajímat

Když z iPhonu nebo iPadu odstraníte fotografii, bude až 30 dní uložena v albu "Nedávno odstraněné", abyste ji mohli v případě náhodného nebo nechtěného smazání snadno obnovit. Výše uvedené příklady však tento časový rámec značně překračují a není jasné, co přesně se zde stalo.

Když odstraníte soubor, ve skutečnosti se stane pouze to, že odstraníte ukazatel, který vám říká, kde přesně se soubor nachází. To sice ztěžuje jeho nalezení, ale ne znemožňuje. Dokud systém nepoužije místo odstraněného souboru a nenahradí ho jinými daty, lze soubor vyhledat a obnovit.
 

Mohlo by vás zajímat

Poslední aktualizace systémů iOS 17.5 a iPadOS 17.5 vydala společnost Apple minulé v pondělí s upozorněním, abyste svůj iPhone aktualizovali co nejdříve. To proto, že iOS 17.5 opravuje 15 bezpečnostních chyb, z nichž některé jsou závažné. Nenechte se tímto článkem odradit od instalace aktualizace, ale je dobré být připraven na neočekávané chování.

Zdroj: MalwareBytes, Reddit


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud