Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výrazná inovace Androidu: díky ní by mohl akumulátor mobilu vydržet déle

Jiří Palyza 23.03.2022

Uživatelé Androidu se mohou těšit na zajímavou novinku. Získají lepší přehled o tom, které aplikace spotřebovávají hodně kapacity akumulátoru. Systém o tom bude informovat prostřednictvím oznámení.

Google představuje novou funkci pro systém Android 13. Jak uvádějí vývojáři v blogovém příspěvku, v případě aplikací, které spotřebují za 24 hodin velké množství energie, o tom systém bude informovat prostřednictvím oznámení.

Cílem je poskytnout uživatelům lepší přehled o tom, kdy a které aplikace mají vysokou spotřebu energie. Pokud uživatel oznámení odstraní, znovu se objeví nejdříve po 24 hodinách.

Inovace Androidu: vývojáři jsou pod tlakem

androidacu

Nová funkce v systému Android má uživatelům pomoci šetřit kapacitu akumulátoru. Smartphony by poté mohly na jedno nabití vydržet déle v provozu. | Zdroj: Onur Binay/Unsplash

Vývojáři ale nemají úplně jednoduchou úlohu. Z dlouhodobého hlediska pravděpodobně ke spokojenosti uživatele zrovna nepřispěje, pokud na něj budou neustále vyskakovat zprávy o vysoké spotřebě energie u některé z aplikací.

Kromě toho jsou uživatelé také upozorňováni ve chvíli, kdy je některá z aplikací spuštěna delší dobu. Mají tak možnost appku, kterou v danou chvíli nepoužívají, zavřít a ušetřit tak kapacitu akumulátoru.

Aby se zobrazilo příslušné oznámení, musí být aplikace v posledních 24 hodinách aktivní alespoň 20 hodin. Na některé aplikace se ale tato povinnost nevztahuje. Patří k nim systémové aplikace, aplikace pro doplňková zařízení, nebo VPN.

Zdroj: Developers


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme