Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Vyřešení problému s akumulátorem přenosného počítače

Pavel Trousil 15.11.2016

Pokud váš notebook hlásí, že je sice připojen k adaptéru a napájí se ze sítě, ale baterie se nenabíjí, musíte se pokusit tento problém vyřešit. 

Většinou k vyřešení problému pomůže, tak jako v mnoha jiných případech, vyjmutí baterie z notebooku a opětovné zahájení procesu nabíjení. Vypněte tedy notebook, odpojte napájecí kabel a vyjměte baterii. Chvíli počkejte, vložte znovu baterii a pak připojte adaptér a zapněte notebook. Tím by měl být problém vyřešen, ale tento postup samozřejmě funguje jen v případě, kdy lze baterii vyjmout.

Pokud je baterie v notebooku instalována napevno, musíte zvolit jiný postup – povolte a zakažte ovladač. Otevřete nabídku Start a vyhledejte a spusťte »Správce zařízení«. Po jeho otevření najděte složku »Baterie«, která by měla obsahovat alespoň dvě položky – jednu pro baterii a druhou pro napájecí adaptér. Klikněte pravým tlačítkem myši na položku baterie »Microsoft ACPI-Compliant Method Battery« a z kontextové nabídky vyberte »Odinstalovat«. Potvrďte bezpečnostní varování a restartujte notebook. Po automatické instalaci ovladače by měl být problém vyřešen.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme