Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Vytvoření a odeslání formuláře v Google Disku

Pavel Trousil 19.10.2016

V on-line úložišti Google Disk můžete mimo jiné vytvořit formuláře například pro zjištění názorů a získání informací od zákazníků, návštěvníků webových stránek nebo třeba od přátel. 

Pokud chcete takovýto formulář vytvořit, přihlaste se do služby Google Disk, klikněte na »Přidat«, následně na »Více« a z nabídky vyberte »Formuláře Google«. Jako první vyplňte název vašeho formuláře, popřípadě můžete vyplnit i jeho podrobnější popis. Můžete pokračovat zadáním otázky a vyplněním možných odpovědí. Místo možných odpovědí můžete také zadat obrázek.

disk2-nahled

Až budete s formulací otázky hotovi, můžete vytvořit další otázku, a to kliknutím na ikonu plus na pravé straně prohlížeče. Vedle názvu otázky můžete také vybírat, o jaký typ otázky jde – na výběr máte otázku s jednou odpovědí, s více odpověďmi, případně můžete vybrat rozbalovací nabídku, mřížku s více možnostmi či datum. Vhodná může být i otázka formou lineární stupnice, kdy má odpovídající možnost vybrat ze škály například 1–5 a hodnotit jako ve škole. Až budete se sadou otázek hotovi, můžete vytvořit další sekci otázek pomocí ikony dvou pruhů »Přidat oddíl«.

Poté, co vyplníte všechny požadované otázky, klikněte v horní části prohlížeče na ikonu ozubeného kola »Nastavení«, kde máte ještě možnost ovlivnit, jak budou otázky prezentovány, zda se budou zobrazovat náhodně, zda se má zobrazit text potvrzující zaznamenání odpovědi a podobně. Nakonec klikněte na tlačítko »Poslat« vpravo nahoře a doplňte zde e-maily lidí, od kterých chcete získat zpětnou vazbu. Po stisku tlačítka »Poslat« se pak formulář dotyčným osobám pošle.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud