Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Využíváte bezplatný tarif Spotify? Tak to si už nezazpíváte

Josef Mika 05.05.2024
Zdroj: StockSnap/Pixabay

Uživatelé hudební streamovací služby Spotify jsou v současné době svědky toho, že jim v bezplatné verzi náhle přestává fungovat jedna oblíbená funkce. Podívejte se s námi, o co se jedná.

Spotify jako jedna z nejoblíbenějších služeb pro streamování hudby funguje na modelu freemium, kdy si uživatelé mohou vytvořit účet a začít poslouchat zdarma, ale většina vymožeností, jako je sekvenční přehrávání a přehrávání bez reklam, je placená. Jednou z oceňovaných funkcí dostupnou už několik let všem posluchačům (tedy i neplatícím), je možnost si během přehrávání skladby zobrazit i její text (tzv. lyrics). To se ale nyní mění, čím dál větší část skladeb už nemá tuto volbu dostupnou. Místo textu se objeví jen hláška „Text skladby se nepodařilo načíst“. Uživatelé zjišťují, že bez placeného prémiového členství to již není možné.

Jednoduše to znamená, že když nezaplatíte, nebudete si už moci zpívat, pokud neznáte text písničky nebo si ho nechcete vyhledat v jiné aplikaci.

Mohlo by vás zajímat

Náznaky takové změny se objevily už loni na podzim. Již tehdy se uživatelům bez placeného členství zobrazovaly zprávy, že pro zobrazení textů písní je nutné prémiové předplatné. Spotify tehdy uvedlo, že se jedná o test, který probíhá pouze na vybraných trzích. O současné změně oblíbený poskytovatel hudby zatím mlčí. Spotify pouze obecně upozorňuje, že doplňkové funkce se mohou v průběhu času měnit, a to na různých trzích a v různých zařízeních. 

Je možné, že Spotify zavede systém limitů a přístup k textům písní se bude započítávat do limitu uživatele, který by se měl v ideálním případě po stanovené době vynulovat. Touto změnou chce Spotify pravděpodobně přesvědčit své posluchače, aby si (konečně) pořídili členství placené.

Zobrazení textů přehrávaných skladeb ve službě Spotify je k dispozici od roku 2021

Spotify
Většinu hudebních textů si nyní ve službě Spotify bez placeného členství Premium nezobrazíte.
Zdroj: Spotify

V roce 2020 byla funkce vyhledávání hudby ve službě Spotify rozšířena o texty písní. Cílem bylo se vyrovnat ostatním poskytovatelům hudby, jako jsou Apple Music a Deezer. Zobrazování textů písní ve službě Spotify bylo zavedeno na konci roku 2021. Zpočátku bylo k dispozici pouze ve zkušební verzi na některých asijských trzích. Poté však byla oblíbená funkce rychle aktivována pro všechny uživatele. Spotify na zobrazování textů spolupracuje se společností Musixmatch.

Zdroj: AndroidPolice.com, Redit.com, Spotify


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud