Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vývoj aplikací pro Kinect na PC

redakce 22.06.2011

Společnost Microsoft uvolnila ke stažení betaverzi vývojářského rozhraní Kinect SDK for Windows, které umožní programátorům využívat všechny funkce pohybového senzoru Kinect v aplikacích pro operační systém Windows 7.

SDK (Software Development Kit) je určen pro nekomerční využití v akademické a výzkumné oblasti. Stáhnout jej lze bezplatně na adrese research.microsoft.com/kinectsdk. Komerční verze bude ohlášena později.
Vývojářský balíček obsahuje kompletní dokumentaci nutnou k vývoji aplikací, ovladače a API s přístupem k nekódovaným výstupním informacím senzoru. S pomocí vývojářské aplikace Microsoft Visual Studio 2010 lze aplikace s podporou pohybového senzoru Kinect vyvíjet v jazycích C++, C# nebo Visual Basic.

Funkce podporované SDK:

  • Přístup k nekódovaným výstupním informacím senzoru: vývojáři mají kompletní přístup k výstupním datům z hloubkového senzoru, barevné kamery a soustavě mikrofonů.
  • Sledování skeletu uživatele: SDK umožňuje sledování pohybu kostry až dvou uživatelů pro vývoj aplikací ovládaných gesty hráčů.
  • Pokročilé zvukové nástroje: vývojáři mají k dispozici pokročilé nástroje pro tlumení šumu, ozvěny a dalších rušivých elementů. SDK lze jednoduše propojit s nástrojem rozpoznávání hlasu přímo ve Windows.
  • Kompletní dokumentace: SDK obsahuje více než 100 stran technické dokumentace. Vývojáři navíc mají k dispozici detailní postupy jak krok za krokem dosáhnout prvních výsledků.


Pohybový senzor Kinect je původně navržen jako periferie pro herní konzoli Xbox 360 umožňující ovládání her bez nutnosti použití jakéhokoliv ovladače. Krátce po svém uvedení na trh zvedl Kinect vlnu zájmu nejen mezi hráči, ale i technologickými nadšenci a vědeckými skupinami. Složitou cestou začaly vznikat neoficiální aplikace a technologie, využívající senzor Kinect v netradičních oblastech. Nový vývojářský balíček od společnosti Microsoft nyní umožní snazší vývoj aplikací pro Kinect i na platformách s operačním systémem Windows.
SDK vznikl ze spolupráce divizí Microsoft Research a Interactive Entertainment Business jako podpora vývojářů, zkoumajících možnosti využití senzoru Kinect v nových oblastech.
Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme