Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vývojová deska pro mladé inovátory

Pavel Trousil 17.10.2015

Intel a zakladatelé Arduina představili „tvůrčí desku“ Genuino 101 s vzdělávacím programem určeným pro mladé žáky. Deska je postavena na miniaturním modulu Intel Curie. Je určena k budování schopností studentů prostřednictvím praktických dovedností v programování, spolupráci a tvorbě.

Společnost Intel ve spolupráci se zakladateli Arduina oznámila chystané uvedení Arduino 101 (název v U.S.A.) a Genuino 101 (název mimo U.S.A.), dostupné učební a vývojové desky, která je vhodná pro začínající tvůrce a pro vzdělávací prostředí. Je postavená na miniaturním a energeticky efektivním modulu Intel Curie.

Podle Intelu se deska Genuino 101 snadno používá a je vhodná pro základní vzdělávací cvičení a může být využívána k výrobě prototypů technologických produktů, které se dokážou propojit a provádět výpočetní úlohy díky modulu Intel Curie. Cenově je srovnatelná se základními mikroovladačovými deskami, které jsou dnes na trhu, a je vybavena akcelerometrem, gyroskopem a spojením přes standard Bluetooth Smart.

intel-curie

Deska je součástí otevřené elektronické platformy Arduino, jež kombinuje volně dostupné hardwarové moduly, rozsáhlý ekosystém rozšiřujících komponent třetích stran a softwarové programovací prostředí, s jehož pomocí může interaktivní projekty vytvářet prakticky každý.

Deska Genuino 101 bude uvedena na trh v prvním kvartálu roku 2016 za doporučenou maloobchodní cenu 30 dolarů (zhruba 27 euro). Bude vyráběna společností Intel a ve Spojených státech se bude prodávat pod názvem Arduino 101 a mimo Spojené státy po odznačením Genuino 101. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud