Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Western Digital nabízí osobní cloud

redakce 15.09.2011

Praktickou novinku pro přístup k osobním datům a jejich sdílení přináší Western Digital. Prostřednictvím kombinace síťového disku WD MyBook Live a aplikace WD2go získají uživatelé snadný přístup ke svým uloženým složkám a mohou je i sdílet na počítačích PC, Mac, ale také na tabletech a chytrých telefonech.

Mobilní aplikace WD 2go a WD 2go Pro jsou určeny pro využití s pevným diskem My Book Live. Disk WD My Book Live připojený do domácí sítě zajistí sdílené úložiště, ke kterému mohou uživatelé přistupovat jak přímo ve své domácnosti tak odkudkoli jinde. Zabezpečený vzdálený přístup k jednotce My Book Live je možný z jakéhokoli počítače pomocí stránky www.WD2go.com, zatímco aplikace WD2go zajišťuje přístup k uloženým datům na disku pomocí zařízení  iPad, iPhone, iPod touch či dalších mobilních zařízení kompatibilních se systémem Android.

Úložiště My Book Live kombinuje výhody jak veřejného, tak privátního cloudu. Umožňuje uživatelům archivovat multimediální soubory a jednotlivé složky bezpečně doma, na vlastních reálných discích a přesto k nim přistupovat prostřednictvím internetu z jakéhokoli počítače PC nebo Mac či tabletu a chytrých telefonů.

Díky úložišti My Book Live mohou uživatelé sdílet jednotlivé složky, streamovat multimediální soubory a přistupovat k souborům odkudkoli na světě, a to bez jakýchkoliv poplatků. Výhodou tohoto řešení rovněž je, že data mají uživatelé pěkně doma pod dohledem na vlastních discích. Aplikace WD2go Pro navíc umožňuje privátní sdílení jednotlivých složek a dokumentů s přáteli, rodinou a spolupracovníky. Téměř jakákoli složka může být sdílena, ať už je to fotografie či soukromé video či pracovní dokumenty a prezentace.

Aplikace WD 2go je k dispozici zdarma, „profesionální“ placená verze WD2go Pro stojí v AppStore či na Android Marketu 2,99 USD a nabízí navíc k základním funkcím několik pokročilých prvků pro automatickou synchronizaci s mobilními zařízeními, sdílení adresářů a vyšší zabezpečení. Disky My  Book Live jsou dostupné v kapacitách 1 TB, 2 TB a 3 TB a jsou kompatibilní s Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard, Snow Leopard, či Lion, a také se zařízeními DLNA/UPnP.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud