Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp aktualizuje podmínky užívaní: platit budou od 11. dubna – na co se máme připravit?

Jiří Palyza 24.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Uživatelé nejrozšířenějšího online komunikátoru se musejí připravit na změny. Služba mění své podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů. Co se tím pro nás, koncové uživatele, mění?

Provozovatel komunikátoru WhatsApp, který patří do koncernu Meta, mění své Podmínky použití a Zásady ochrany osobních údajů pro uživatele v evropském regionu.

Aktualizace pravidel, která je zaměřena především na uživatele v Evropě a navazuje na nové předpisy Evropské komise, vstoupí v platnost 11. dubna 2024. Uživatelé budou mít k dispozici jasnější definice povoleného a zakázaného obsahu, a také nové způsoby, jak v aplikaci komunikátoru nahlásit nepovolený obsah.

Nové pokyny také obsahují podrobnosti o nařízeních Evropské komise, kvůli kterým WhatsApp bude umožňovat komunikaci i s aplikacemi třetích stran, a poskytují informace o technických aspektech této inovace v souvislosti s ochranou osobních údajů. V této souvislosti zaznívají varovné hlasy z prostředí bezpečnostní komunity, která upozorňuje, že otevřením aplikace třetím stranám může dojít k narušení integrity metody šifrování mezi koncovými body (end-to-end).

Nová pravidla WhatsApp: uživatelé je budou muset aktivně přijmout, jinak hrozí omezení či zákaz

Nová pravidla aplikace WhatsApp
Kdo nebude akceptovat nová Pravidla užívání WhatsAppu, nebude jej moci po 11. dubnu používat.
Zdroj: Faq.whatsapp.com

Další významnou změnou pro uživatele v Evropě je úprava minimálního věku pro používání aplikace. Ta byla dříve 16 let, ale nyní bude snížena na 13 let, a to aby se zavedl soulad se standardizovanou celosvětovou regulací.

Navzdory změnám WhatsApp zdůrazňuje, že pro osobní zprávy a hovory zůstane zachováno šifrování end-to-end, které by mělo i nadále zajišťovat bezpečnost uživatelů a jejich soukromí.

Pro zachování hladkého přístupu ke službě i do budoucna, bude nutné aktivně přijmout nové podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů. Přijetí je nezbytnou podmínkou pro to, aby šlo aplikaci aplikaci WhatsApp používat i po 11. dubnu 2024.

Zdroj: Faq.whatsapp.com, Forbes
 

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud