Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp přináší novinku v zasílání zpráv: první uživatelé ji mohou testovat už nyní

Jiří Palyza 15.06.2023

Vývojáři WhatsAppu přidali do nejnovějších beta verzí aplikací pro iOS a Android možnost zasílat zprávy v podobě videí. Uživatelé budou moci zasílat krátká videa v délce do 60 sekund. Zatím je k dispozici testerům, ale počítá se s jejím brzkým uvolněním všem.

Až minutové videoklipy bude možné nahrávat přímo v aplikaci a posílat je konverzačním partnerům. V podstatě se jedná o obdobu už známých hlasových zpráv. Bude zajímavé sledovat, zda chystaná novinka bude uživatele polarizovat podobně, jako v případě mluvených vzkazů.

Uživatelé, kteří budou mít funkci aktivovanou, ji najdou po klepnutí na symbol mikrofonu na spodním panelu obrazovky komunikačního vlákna. Pokud se ikona změní na symbol kamery, půjde nahrát video zprávu.

Vzhledem k tomu, že klipy jsou odesílány okamžitě, měly by být pro mnoho příjemců autentičtější než běžná videa. Ta lze uložit pro pozdější odeslání. Stejně jako všechny zprávy ve WhatsAppu jsou i video zprávy šifrovány metodou mezi koncovými body.

wavideomessage

Testeři ze serveru WABetaInfo objevili v nejnovějších beta verzích aplikace pro Android a iOS novinku v podobě video zpráv. | Zdroj: WABetaInfo

Video zprávy sice nepůjde prostřednictvím aplikace přímo přeposílat, ale přesto bude možné je uložit pomocí záznamu obrazovky. Neodesílají se prostřednictvím režimu jednorázového zobrazení.

V současných dnech je funkce dostupná pouze pro vybrané beta testery. V následujících týdnech by se ale jejich počet měl zvětšovat. Zatím ale není k dispozici konkrétní termín, kdy bude funkce uvolněna všem uživatelům.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme