Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp už brzy dostane nový design: takhle by měl vypadat

Jakub Fišer 06.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

WhatsApp nabízí už pěknou řádku let svůj osobitý design, který je jednoduše rozpoznatelný, dobře se v něm orientuje a uživatelská zkušenost je dle feedbacku společnosti Meta jen a jen výborná. Přesto se chystá více méně významný redesign.

Kapitoly článku

Server WABetaInfo, který běžně přináší novinky z beta verzí aplikace WhatsApp pro iOS či Android, nyní přinesl čerstvou informaci o možném redesignu androidové aplikace. Později zdroj na síti X uvedl, že aktualizace designu proběhne ve zhruba stejném termínu i na iOS.

„Co je v této aktualizaci nového? WhatsApp pracuje na novém rozhraní s bílou horní lištou a zeleným názvem aplikace, které bude k dispozici v budoucí aktualizaci aplikace,“ uvádí WABetaInfo v poznámkách k beta verzi WhatsAppu v2.23.18.18.

Nový design WhatsAppu

Podle přiloženého snímku se celkem významnou měrou promění vizuál aplikace na Androidu. Nahoře je vidět zeleně zvýrazněné logo WhatsApp, dole pak v plochém designu vyvedená lišta se čtyřmi položkami: chaty, stav, komunity a hovory.

Zdroj: @WABetaInfo / X

Z druhého přiloženého snímku je patrné, že androidová aplikace se designově mohutně přiblíží té z iOS. Ta na oplátku celkem dost připomíná rozhraní Facebook Messengeru, není tak pochyb o tom, že Meta chce sjednotit design svých chatovacích aplikací. Bude zajímavé sledovat, jak bude Meta hýbat s designem WhatsAppu ve webovém prohlížeči, ten totiž aktuálně připomíná hybrid obou stylů.

WABetaInfo zatím neventiluje žádné informace o případné dostupnosti nového designu. Aktuálně je prý celá záležitost v procesu příprav, lze tedy očekávat, že aktualizace s upraveným vzezřením dorazí v rámci týdnů až měsíců.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud