Přejít k hlavnímu obsahu

Windows 12 na obzoru

redakce 21.04.2023

Microsoftu se podařilo vystihnout nástup umělé inteligence do našeho každodenního života a brzy ji zavede i do systému Windows 12

Chip 05/2023:  Mnoho uživatelů Windows nechce mít Windows 11 ani zadarmo. Tento dojem je možné získat z aktuálních údajů o podílech různých verzí Windows na českých počítačích. Tři ze čtyř uživatelů Windows zatím zůstávají u verze 10, ačkoli většina z nich by pravděpodobně mohla bez problémů aktualizovat na jedenáctky. Nesmíme ale zapomínat, že Windows 11 mají vyšší hardwarové nároky a že se přechodu zatím brání i mnoho firem. Přesto je věrnost uživatelů Windows staré verzi operačního systému udivující. V každém případě je na přechod ještě čas: Microsoft bude bezpečnostní aktualizace pro Windows 10 poskytovat až do října 2025.

Uživatelům Windows 10 ale teď nastanou méně příjemné časy. Microsoft chce totiž donutit k aktualizaci na nejnovější verzi systému Windows co nejvíce lidí. A tak nedávno redmondská společnost například zastavila prodej licencí Windows 10 ve verzích Home a Pro prostřednictvím svých vlastních webových stránek. Každý, kdo tyto systémy hledá, bude přesměrován na Windows 11. Uživatelé systému Windows 10 navíc hlásí, že Microsoft začal zobrazovat dotěrnější oznámení o aktualizacích přes celou obrazovku. Těm, kteří si mohli Windows 11 nainstalovat jako první, ale zůstali u Windows 10, se tak nyní dostává mnohem zřetelnějších upozornění.

A co Windows 12? Oficiálně o nich Microsoft nemluví. Interně se ale na Windows samozřejmě dále pracuje a tým produktového ředitele Panose Panaye vyvíjí další verzi. Vše, co o připravovaných Windows víme, se dočtete v Chipu 05/23, který vychází 26. dubna.

Obsah: Všechna témata Chipu 05/2023


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud