Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Xiaomi Redmi 1S s novým, výkonnějším hardwarem

redakce 04.06.2014

XiaomiMobile.cz nově nabízí inovovaný smartphone Xiaomi RedMi 1S v kompletní české lokalizaci za cenu 5 999 Kč.

Designově vychází z předešlého modelu Red Rice, díky lepšímu procesoru s výkonnějším grafickým jádrem však svého předchůdce překonává. Xiaomimobile.cz zároveň nabízí dlouho očekávaný MiKey za 99 Kč – čím dál oblíbenější příslušenství, které možnosti telefonu rozšiřuje o další stupeň.

redmi-2-nahled

Čínský výrobce mobilních telefonů Xiaomi přichází s novou filozofií upgradu mobilních telefonů. Oproti konkurenci, která s vylepšeným hardwarovým vybavením mobilního telefonu vždy představuje i nový design telefonu, Xiaomi u modelu Redmi 1S uplatnila osvědčený a hlavně oblíbený design mobilního telefonu Red Rice a upgradovala tak pouze hardwarovou konfiguraci.

„Xiaomi přináší zcela nový obchodní model, kdy je pro upgrade telefonu použit již hotový a odzkoušený design. Výrobce tak neschovává za změny v designu drobné úpravy hardwarových konfigurací zařízení, které by samotné nemusely zákazníky uspokojit. Výhodou je též kompatibilita veškerého příslušenství, které zákazník používal u předchozího modelu,“ uvádí Jiří Opletal, obchodní ředitel e-shopu xiaomimobile.cz. „Tato filosofie jak prodloužit životní cyklus telefonu upgradem výkonu, paměti a vnitřností potvrzuje záměr Xiaomi nabízet zákazníkům špičkové high-end produkty za co nejnižší cenu. Zájem je ohromný.“

Nový hardware

Po konstrukční stránce nabízí RedMi 1S prostorný dotykový 4,7” displej s HD rozlišením, který je dobře čitelný za všech světelných podmínek. Srdcem telefonu je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 s grafickým jádrem Andreno 305, a nabízí tak vyšší výpočetní i grafický výkon než jeho předchůdce. V návaznosti na upgrade procesoru výrobce musel kompletně navrhnout a přepracovat vnitřní části mobilního přístroje. Telefon je tak mnohem stabilnější.

Uživatelské prostředí MiUi v5 založené na Android ve verzi 4.3 je známo svým bezkonkurenčním ovládáním a neotřelým designovým zpracováním. Zároveň je však dokonale odladěno a uživatele tak příjemně překvapí plynulým ovládáním a svižnými reakcemi. Pro MiUi ROM, které je kompletně lokalizované do češtiny, jsou – jak je již dnes zvykem – na týdenní bázi pravidelně vydávány aktualizace. V MiUi nenaleznete zbytečné předinstalované aplikace od Google. Telefon je tak čistý a připravený přizpůsobit se každému uživateli. Prostřednictvím Google Play je samozřejmě možné jakoukoliv aplikaci doinstalovat.

Internetový obchod xiaomimobile.cz k mobilnímu telefonu poskytuje 100% podporu a záruční servis po celé České republice. Zákazníci se tak nemusí obávat průtahů a zbytečných nákladů na servis mobilního telefonu v případě přímého nákupu z čínských e-shopů. V některých případech nabízí zapůjčení náhradního mobilního přístroje po celou dobu opravy reklamovaného zařízení.

MiKey

MiKey slouží k rozšíření mobilního telefonu o další programovatelné tlačítko. Pokud není využitý 3,5 mm audio výstup pro poslech hudby, pak je díky jednoduché aplikaci možné přiřadit MiKey až deset různých funkcí. Funkce jsou rozlišovány kombinacemi délky a počtu stisknutí. MiKey je možné přiřadit například rychlé funkce spouštění fotoaparátu, přístupu do SMS aplikace či vytočení předdefinovaného kontaktu. MiKey je nabízen v šesti různých barvách.

Technické specifikace Xiaomi Redmi 1S:

 • Procesor: Qualcomm Snapdragon S4, čtyřjádrový, takt 1,6 GHz
 • Grafický čip: Adreno 305
 • Paměť RAM: 1 GB
 • Uživatelská paměť: 8 GB
 • Fotoaparát: Hlavní 8 megapixelů, automatické ostření, přisvětlovací LED dioda, čelní fotoaparát
 • 1,3 megapixely
 • Displej: Kapacitní IPS-LCD, 4,7'', HD rozlišení (1 280×720 pixelů), 16 milionů barev, Gorilla glass II
 • Operační systém: MiUi v5, ROM založená na Android verze 4.3
 • Mobilní sítě: GSM (2G) 850/900/1800/1900 MHz, WCDMA (3G) 850/2100 MHz
 • Datové přenosy: GSM, GPRS, EDGE, WCDMA, HSPA, HSPA+
 • WLAN: wi-fi IEEE 802.11 b/g/n, podporuje Wi-Fi hotspot
 • Bluetooth: verze 4.0, EDR, A2DP, HID
 • Lokalizace: GPS, Glonass
 • Konektory: microUSB, jack 3,5 mm
 • Baterie: 2 000 mAh
 • Rozměry: 137 × 69 × 9,9 mm
 • Hmotnost:  158 g (včetně baterie)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme