Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Xiaomi se utrhlo z řetězu: představilo 6 novinek a k tomu chytré AR brýle

Jakub Fišer 27.02.2023

Xiaomi patří k největším hvězdám na právě probíhajícím veletrhu Mobile World Congress v Barceloně. Dnes doplnilo svou sestavu novinek speciálními chytrými brýlemi pro rozšířenou realitu (AR) jménem Wireless AR Smart Glass Discovery Edition.

Kapitoly článku

Včera, ještě před samotným začátkem MWC v Barceloně, Xiaomi uvedlo trio nových telefonů – Xiaomi 13, 13 Pro a 13 Lite – a navrch přidalo sluchátka Buds 4 Pro, chytré hodinky Watch S1 Pro a ještě elektrickou koloběžku Electric Scooter 4 Ultra.

Chytré brýle Xiaomi AR Smart Glass

Dnešek se nesl v klidnějším duchu a čínský velkovýrobce přišel „pouze“ s novými brýlemi pro rozšířenou realitu. Jmenují se Wireless AR Smart Glass Discovery Edition a jde částečně o průlomové zařízení v segmentu VR a AR headsetů.

Chytré brýle mají lehkou konstrukci a váží pouhých 126 g. Konstrukce zahrnuje řadu lehkých materiálů, jako je hořčíková a lithiová slitina, části z uhlíkových vláken a vlastnoručně vyvinutá křemíkovo-kyslíková anodová baterie.

Tím nejdůležitějším je však kvalita zobrazování augmentované reality. Xiaomi Wireless AR Glasses jsou jedny z prvních v oboru, které dosahují zobrazení „na úrovni sítnice“. Konkrétně je hodnota pixelů na úhel zorného pole lidského oka u brýlí Xiaomi Wireless AR Glasses 58, což je v oboru nejblíže tomu, co vůbec dokáže lidská sítnice vnímat.

Nechybí dvojice obrazovek MicroOLED a snímače obličeje a rukou, díky kterým lze pohodlně ovládat zařízení gesty rukou, respektive prstů. Na videu, které Xiaomi k brýlím vypustilo, ukazuje jak lze snadno posouvat obsah pohybem ruky, listovat v dokumentech pouhým svajpnutím prstu a podobně. Samostatnou kapitolou je pak možnost ovládat virtuálním dotykem zařízení chytré domácnosti.

Z hlediska dostupnosti jde zatím o velmi mladou technologii. Xiaomi nám na výstavišti v Barceloně potvrdilo, že zatím má pouze několik málo kusů, které půjčuje vývojářům. Ti v rámci platformy Snapdragon Spaces vyvíjí pro chytré brýle aplikace a programy. Cena je zatím také neznámá, nicméně do budoucna s tímto produktem Xiaomi počítá jako zařízením pro koncové zákazníky – spotřebitele.

Zdroj: Xiaomi, Tisková zpráva


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud