Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

YotaPhone se dvěma displeji vstoupil na český trh

redakce 26.06.2014

Telefon se dvěma displeji z dílny evropských konstruktérů překvapí výdrží i řadou nadstavbových funkcí.

Telefon YotaPhone s LCD displejem na čelní straně a druhým displejem s elektronickým papírem (EPD) na zadní, dnes vstupuje na český trh. YotaPhone představuje ve světě smartphonů zcela nevídaný koncept pojetí mobilního telefonu jako takového. Druhý displej s e-ink technologií poskytuje uživateli permanentní přístup k informacím, které potřebuje, aniž by musel zapnout konvenční LCD displej. Jelikož e-ink displej spotřebovává energii pouze při změně zobrazovaných informací, šetří tento koncept razantním způsobem baterii. V praxi dosahuje YotaPhone v režimu čtení z druhého displeje 7–10krát větší životnosti baterie na jedno nabití oproti konkurenčním smartphonům. V praxi tak uživatelé díky „always-on displeji“ mohou mít telefon stále zapnutý a sledovat všechny aktualizace, aniž by ho museli fyzicky jakkoli zapínat nebo aktivovat.

yotaphone-foto-nahled

4 klíčové funkce YotaPhone

Always On

Druhý displej z elektronického papíru je vždy aktivní. Uživatel tak za jakékoli situace uvidí nejnovější notifikace, e-maily nebo tweety v reálném čase bez nutnosti zapínat čelní LCD displej telefonu. A to i v případě, že baterii v telefonu dojde energie.

Pohodlné čtení

Displej s elektronickým inkoustem spotřebovává zlomek energie v porovnání s konvenčními LCD displeji, navíc jej lze perfektně přečíst i na přímém slunci. Pokud při čtení e-knihy narazíte na indexovanou vysvětlivku, automaticky se zobrazí ne čelním LCD displeji.

Notifikace na druhém displeji

Notifikace zůstávají na displejích konkurenčních smartphonů velice krátce. Druhý displej YotaPhone s elektronickým papírem zobrazuje vybrané notifikace níže po neomezeně dlouhou dobu.

  • SMS zprávy, Kalendář, Hovory, Upomínky, Počasí nebo Připomenutí

Vystup z davu

YotaPhone poskytuje nový rozměr personifikace a kreativní svobody. Není už třeba hledat speciální kryty a pouzdra. Stačí si změnit tapetu druhého displeje jakkoli se jen zrovna cítíte.

 

Hardwarové a softwarové technologie v YotaPhone

Společnost Yota Devices začala rozvíjet myšlenku zařízení, které by v sobě integrovalo displej z elektronického papíru a spotřebovávalo tak zlomek energie dnešních smartphonů, už v roce 2010. Začala tedy spolupracovat se společností E Ink na adaptaci jejich proprietární technologie pro smartphone se dvěma displeji.

Jakmile jsme se rozhodli pro druhý displej z elektronického papíru, otevřeli se nám zcela nové možnosti využití pro běžné uživatele,“ říká Vlad Martynov, výkonný ředitel Yota Devices. „YotaPhone tak samozřejmě lze využít jako 2 v 1 chytrý mobilní telefon se čtečkou e-knih. Na druhý displej si uživatel může uložit např. letenku, vstupenku na koncert s čárovým kódem, zkrátka cokoli. Výhodou je, že i když dojde k úplnému vybití baterie, informace na druhém displeji telefonu stále zůstanou,“ dodává.

Yota Devices spolupracuje při výrobě svých produktů s řadou světově nejuznávanějších dodavatelů. Pro ilustraci – YotaPhone je prvním smartphonem, který se pochlubil novou generací ochrany displeje Gorilla Glass 3 od Corningu. Ve spolupráci se singapurským OEM dodavatelem Hi-P vzniklo celé šasi telefonu, které obsahuje šestici antén. Spolupráce s E Ink je pak logickým krokem k nejlepším výsledkům ve využití elektronického papíru.

Telefon v černé i bílé barvě je v Česku dostupný v distribuční síti Alza.cz, Electro World a Mobil Pohotovost za doporučenou cenu 13 999 Kč. Výhradním distributorem YotaPhone v České republice je společnost 2P Commercial Agency.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud