Přejít k hlavnímu obsahu

YouTube Downloader HD 2.1.4

redakce 30.08.2010

YouTube je plný videí. Proč si je nestáhnout do počítače a následně do svého kapesního přehrávače? S tímto programem z Chip DVD 9/10 je to hračka.

Na YouTube najdete pohádky, když chcete zabavit dítko, videoklipy, když si chcete poslechnout hudbu, najdete zde i humorné scénky, když se chcete pobavit. V každém případě ale potřebujete připojení k internetu. Co když ale chcete třeba všechny „Krakonošské pohádky“ stáhnout do přehrávače a pouštět je dětem v autě? Pak nezbývá, než sáhnout po aplikaci, která to dokáže. Tou je třeba YouTube Downloader z Chip DVD. Videa stahuje automaticky, podporuje videa ve vysokém rozlišení a připraví video do kontejneru MP4, který bez problémů přehrajete na každém přehrávači. Navíc je jeho ovládání směšně jednoduché.

Na Chip DVD najdete plnou verzi aplikace YouTube Downloader HD, která nemá žádná funkční, ani časová omezení.

Bez registrace
 www.youtubedownloaderhd.com
      Win 9x/2k/XP/Vista/7 (32/64b)
 plná verze       4 MB
 anglicky     zdarma

Krok 1: Nejprve vyberte video, které chcete stáhnout. Adresu zkopírujte do schránky.
Krok 1: Nejprve vyberte video, které chcete stáhnout. Adresu zkopírujte do schránky.

Krok 1: Výběr videa

Pro stažení videa je nejprve třeba zavítat v prohlížeči na portál www.YouTube.com a zde si vybrat video, které chcete stáhnout. K tomu by vám měl samozřejmě pomoci vyhledávač videa. Jakmile máte video nalezené a chcete jej stáhnout, zkopírujte si do schránky (klávesovou zkratkou [Ctrl] + [C]) odkaz webové stránky s videem. Jakmile máte odkaz zkopírovaný, můžete spustit YouTube Downloader HD.

Krok 2: Formát videa

Do řádku »Video URL« vložte odkaz na webovou stránku s YouTube videem. V části »Download« máte na výběr z celkem šesti formátů - od nejhorší kvality k nejlepší. Základní video nabízí jen 240 řádků a je v celkem nepraktickém formátu FLV (Flash Video), se kterým si mnoho přehrávačů neporadí. Je proto lepší volit některou z vyšších verzí kvality, které nabízí formát

Formát: Vyberte si kvalitu videa. Pro tento klip je k dispozici i Full HD s rozlišením 1080p.
Formát: Vyberte si kvalitu videa. Pro tento klip je k dispozici i Full HD s rozlišením 1080p.

MP4. Problém je, že videa na YouTube jsou v různých kvalitách a různých rozlišeních. Každé video by mělo být k dispozici v kvalitě »HQ 360p«. Budete-li video sledovat na telefonu nebo malém kapesním přehrávači, bude tato kvalita dostatečná. Rozhodně doporučujeme zatrhnout volbu »Convert to MP4«. V tomto případě bude video převedeno z „flashe“ do běžného „počítačového“ formátu, jako je AVC-1/H.264. S takovým formátem si bez problémů poradí každý přehrávač nebo telefon připravený na přehrávání videí.

Velkou výhodou programu je, že dokáže stahovat i videa ve vysokém rozlišení. Současná verze podporuje videa až o rozlišení 1080p, tedy 1080 řádků bez prokládání. Video je pak staženo do kontejneru MP4, se kterým byste neměli mít žádné potíže při přehrávání.
U některých formátů vidíte dodatek »if avilable«. To znamená, že video v tomto formátu nemusí být k dispozici - to se zjistí až během stahování.

Alternativa: Pokud není video v zadané kvalitě dostupné, program nabídne nejbližší alternativu.
Alternativa: Pokud není video v zadané kvalitě dostupné, program nabídne nejbližší alternativu.

Krok 3: Stažení videa

Klikněte na tlačítko »Browse« a vyberte složku, do které chcete svá videa ukládat. Kliknutím na »Start« se spustí stahování videa. Pokud není video k dispozici ve zvoleném rozlišení, program sám nabídne nejbližší alternativu kvality. Poté se již spustí stahování videa. Je třeba počítat s tím, že stažení není okamžité - probíhá přibližně v reálném čase - stažení je maximálně o pár sekund rychlejší, než kolik má video ve skutečnosti. Na konci ještě počítejte pár sekund navíc s konverzí videa, pokud jste zvolili formát MP4. Pak už v zadaném adresáři budete mít stažené video.

Jiné formáty

Stažení: Podle rychlosti připojení může, stahování videa probíhat rychleji než přehrávání v reálném čase.
Stažení: Podle rychlosti připojení může stahování  probíhat rychleji než přehrávání v reálném čase.

YouTube Downloader HD zvládne precizně stáhnout video na váš počítač. Pokud však budete potřebovat videosoubory převést do jiného formátu, doporučujeme nainstalovat osvědčený freewarový multimediální převodník Any Video Converter (www, instalace), který podporuje všechny nejznámější videoformáty a má přednastavené profily pro různé přehrávací zařízení.

Uveřejněno na Chip DVD 9/10.
Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud