Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Youtuber investoval přes půl milionu ve hře FIFA: kvůli hackerům o všechno přišel

Jiří Palyza 28.12.2021

Jeden ze streamerů hry FIFA 22 investoval do herního režimu Ultimate Team v přepočtu přes půl milionu Kč. Jeho cílem bylo do svého týmu shromáždit ty nejlepší dostupné hráče. Hackeři se ale postarali o to, že o zaplacený špičkový tým přišel.

Firma Electronics Arts mezitím Youtubera odškodnila, ale Trymaxe, jak si uživatel v herním prostředí říká, smůla a hackeři pronásledují i nadále.

Na režimu Fifa Ultimate Team (FUT) ve hře FIFA 22 společnost Electronics Arts vydělává. Uživatelé si každý rok mohou sestavit svůj oblíbený tým a v online prostředí soutěží o odměny, jakými jsou například karetní sady a mince. Na postavení dobrého týmu je potřeba pracovat docela dlouho a není to jen tak. Lze to ale urychlit investováním skutečných peněz.

To byl zřejmě i případ streamera na platformě Twitch, který si říká Trymax. Ten se režimu FUT plně věnuje a investoval do něj více než půl milionu Kč. Jeho cílem bylo sestavit téměř neporazitelný tým a utkat se s ním ve víkendové lize s nejlepšími hráči světa. Před několika týdny ale jeho účet napadli hackeři. V důsledku útoku téměř o celý svůj tým přišel.

fifahack

FIFA 22: EA Sports ztrátu Youtubera kompenzuje herními mincemi. | Zdroj: Guglielmo Basile/Unsplash

Společnost EA postiženému uživateli následně peníze vrátila ve formě herních mincí. Do nových přestupů v rámci hry jich tak mohl investovat více než 79 milionů. Jen pro představu, Ronaldo, jako zvlášť ceněná ikonická karta, stojí přibližně osm milionů herních mincí. Za každý vyhraný zápas v divizi Rivals nebo víkendové lize hráč obdržel mezi 500 až 800 mincemi. Poté ještě krátce před přelomem roku investoval přibližně sto tisíc korun, a to s cílem postavit nejlepší online mužstvo.

Zdá se ale, že Trymaxe pronásleduje smůla, anebo schopní "script kiddies". Na Štědrý den večer se znovu přihlásil do hry FIFA 22 a zjistil, že byl opět hacknut. Celý jeho tým je pryč a ve virtuální peněžence mu zbývá pouze 500 000 mincí. Zajímavé je, že si už po prvním úspěšném útoku změnil jméno účtu a aktivoval dvoufaktorové ověřování.

O celé věci mimo jiné píše i web EarlyGame (earlygame.com) ve svém příspěvku "FIFA 22 Top-Trader Hack: EA Does Nothing".


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud