Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Z bankomatů ČSOB vyberete i mobilem

Pavel Trousil 12.09.2016

Od dnešního dne mohou lidé u bankomatů ČSOB a Ery Poštovní spořitelny vybrat bezkontaktně. Princip je stejný jako u bezkontaktních plateb u obchodníků – stačí mávnout kartou, přiložit platební nálepku nebo telefon s aplikací ČSOB NaNákupy, zadat PIN a vybrat požadovanou hotovost. 

Pomocí mobilu tedy nejen zaplatíte, ale nově také v případě potřeby vyberete hotovost. Během září si veřejnost bude moci novinku vyzkoušet v pilotním provozu na 37 bankomatech. Do konce roku by jich mělo být 80. Alespoň jeden bezkontaktní bankomat bude ve velkých městech, jako jsou Brno, Ostrava, Plzeň, Hradec Králové a samozřejmě Praha.

Zavedení bezkontaktních bankomatů znamená podle ČSOB pro klienty zvýšení komfortu a bezpečnosti. Jestliže bude klient provádět transakce na bankomatu bezkontaktně, odpadá nebezpečí možného skimmingu. Skimmování magnetického proužku platební karty a její následné zneužití totiž hrozí jen při kontaktním použití karty. Bezpečnost podporuje i fakt, že klient musí i při bezkontaktním výběru hotovosti vždy zadat PIN.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud