Přejít k hlavnímu obsahu

Zabránění zpoždění u automaticky spuštěných programů

redakce 09.10.2014

Windows 8 jsou více zaměřené na použití na tabletu, a i to je jedna z příčin, proč je u desktopových aplikací nastaveno zpožděné spouštění.

Tuto funkci sice není možné vypnout, pomocí malé úpravy registrů je ale možné zpoždění minimalizovat.

V předchozích verzích Windows bylo možné programy spouštěné po startu poměrně snadno upravovat – příslušnou složku »Po spuštění« bylo možné nalézt v nabídce »Start«. V nových Windows 8 je postup poněkud komplikovanější.

Pomocí klávesové zkratky [Windows] + [R] otevřete příkaz »Spustit« a do políčka, které se objeví, zadejte »regedit«. Po spuštění editoru registru přejděte na větev »HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer«. Poté klikněte pravým tlačítkem myši na položku »Explorer« a v kontextové nabídce vyberte příkaz »Nový | Klíč«. Ten pojmenujte »Serialize«.
Nyní na nový klíč klikněte pravým tlačítkem myši a v kontextové nabídce zvolte příkaz »Nový | Hodnota DWORD (32Bitová)«. Název nové hodnoty upravte na »StartupDelayinMSec« a hodnotu této položky posléze nastavte na »0«. Vše potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Nyní by se programy ve složce pro automatické spouštění měly spustit rychleji.

2014-11-trik6-nahled

Ve Windows 7 bylo možné spouštění programů upravovat prostřednictvím příkazu msconfig.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud