Přejít k hlavnímu obsahu

Záchranné USB flash disky

redakce 22.04.2022

Bootovací USB flash disky se speciálními operačními systémy vám pomohou opravit Windows, zachránit data i zprovoznit nefunkční počítač. 

Chip 05/2020:  Pokud se nám přestane spouštět počítač, většině z nás se rychleji rozbuší srdce. Výjimkou není ani menší záchvat paniky. V hlavě nám běží otázky. Co se stalo? Napadl počítač škodlivý software? Lze jej opravit? Jak zachráním svá data? Zkrátka, počítač, který se odmítá spustit, je jedním z největších problémů, se kterými se uživatelé strojů všech typů a ročníků mohou setkat.

Proto jsme pro vás sestavili obsáhlý soubor nouzových nástrojů pro Windows 10 a 11. Obsahuje i nástroje připravené Microsoftem pro takový případ přímo ve Windows, abyste mohli spustit počítač z USB flash disku se záchranným systémem. Pak můžete počítač opravit, odstranit vadné aktualizace nebo se vrátit k dřívějšímu funkčnímu stavu systému. Nelze jej však použít přímo k záchraně dat nebo vyhledávání virů. Proto vám navíc představíme i řadu dalších záchranných systémů, které si můžete nainstalovat na USB flash disky, abyste byli připraveni na všechny různé situace, které mohou nastat. Pomocí těchto systémů můžete zkopírovat data na externí pevný disk, vytvořit kompletní obraz disku počítače nebo odstranit škodlivý software, se kterým si jinak antivir neporadí. Kromě toho vám také popíšeme, jak můžete uvést neovladatelný počítač se systémem Windows do aktuálního stavu pouze pomocí USB flash disku a jak s ním můžete surfovat po internetu, chráněni před všudypřítomným špehováním.

O způsobech, jak oživit nefunkční počítač s pomocí nástrojů na USB flash disku, se dočtete v květnovém Chipu, který je v prodeji od 27. 4.

Obsah: Všechna témata Chipu 05/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud