Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zákazníci nechtějí za odběr zboží platit

redakce 19.06.2014

Dle průzkumu českého internetového prodejce Kasa.cz požadují zákazníci osobní odběr zdarma ve výdejnách vzdálených do 20 km od bydliště, které jsou otevřené i o víkendu.

Dle průzkumu, který v první polovině června zrealizoval internetový obchod Kasa.cz mezi svými zákazníky, vyplývá, že většina Čechů volí osobní převzetí zboží proto, aby snížila výši nákladů na doručení zboží. Ostatně nízká cena zboží bývá i jedním z nejčastějších impulzů k online nákupům. „Dvě třetiny respondentů potvrdily, že osobní převzetí zboží volí právě kvůli eliminaci nákladů na přepravu. 100 Kč za dopravu je obvykle hranice, přes kterou již nechtějí jít,“ uvedla Andrea Čižmářová, ředitelka Kasa.cz a dodala: „Mezi další zmiňované argumenty pro osobní odběr internetového nákupu patřily časová flexibilita, možnost kontroly obsahu balení či osobní kontakt s prodejcem.“

4215809-thumbnail-nahled

Zavedení poplatku za osobní odběr některými internetovými prodejci rozjitřilo v internetové komunitě vášně. Z průzkumu Kasa.cz vyplývá, že téměř polovina lidí (48 %) nechce za osobní odběr platit vůbec, čtvrtina je ochotna dát do 20 Kč, další čtvrtina 20–50 Kč a pouze 2 % by zaplatila více než 50 Kč. „Průzkum jen potvrdil naše předpoklady, a proto si v našich kamenných prodejných Kasahouse či výdejních místech Kasapoint, kterých je nově po celém území republiky celkem 64, mohou zákazníci vyzvedávat zboží bez poplatku, na většině míst i o víkendu,“ sdělila Andrea Čižmářová.

Velkým tématem a příležitostí pro internetové obchodníky je víkendový odběr či doručování – 4 z 5 lidí by dle průzkumu měli rádi možnost vyzvednout si zboží i o víkendu a 3 ze 4 respondentů by uvítali víkendové doručování přepravními firmami.

Co se vzdálenosti odběrního místa od zákazníkova bydliště týče, tak skoro polovina (45 %) zákazníků není kvůli vyzvednutí zboží ochotna opustit svoje město. Čtvrtina respondentů by si pro zboží dojela do 10 km, pětina do 20 km a 10 % dokonce více než 20 km. Z toho je patrné, že se vzdáleností klesá ochota lidí cestovat za osobním odběrem, což je logické i v ekonomickém kontextu. 64 nových výdejních míst Kasapoint je po celé republice rozmístěno tak, že naprostá většina obyvatel ČR to do nejbližšího z těchto míst nemá dále než 20 km. 

Průzkumu se zúčastnilo celkem 3 000 respondentů z řad zákazníků Kasa.cz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud