Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

„Zastaralý smartphone“: Google si v reklamách utahuje z iPhonu

Josef Mika 26.06.2023

Google propaguje své telefony Pixel v nových reklamách. A jde na to pěkně zostra. Zaměřuje se (možná až dětinsky nevybíravě) zejména na konkurenci od Applu.

Kapitoly článku

Telefony Pixel od Googlu jsou u nás neprávem trochu opomíjeny. Je to především proto, že Google zatím neuznal za vhodné zpřístupnit svůj Google Store zákazníkům z České republiky. Jeho telefony tak u nás sice koupíte i ve velkých e-shopech, ale jen zprostředkovaně a tím pádem bohužel za vyšší ceny, než za kolik vycházejí v přepočtu třeba v oficiálním obchodě Googlu v Německu.

Ostrá reklama

„Hlavními hrdiny“ nejnovější zábavné série videí, kterou se Google snaží zviditelnit výhody svých telefonů oproti konkurenci, jsou Pixel a iPhone. Celkový závěr Googlu je jasný: iPhone býval „cool“, ale nyní je to už zastaralý telefon.

V každém videu je vyzdvižena nějaká exkluzivní zajímavá vlastnost chytrých telefonů Google. Je zde například video o režimu astrofotografie, sdílení baterie, o skládacím Pixelu Fold a dalších. Celkem pět klipů najdete na YouTube na kanále "MadeByGoogle". Posuďte sami, jak může být podobná agresivní reklama učinná.

google

Google si ve svých nových reklamách dělá z iPhonu nepokrytě legraci. Zdroj: Google/YouTube

Pixel Fold a další: Tyto produkty představil Google na své akci IO 2023

Google na svém letošním Google IO v květnu představil nejen skládací Pixel Fold. Pro fanoušky telefonů Pixel s menším rozpočtem je nyní k dispozici poněkud zeštíhlený Pixel 7a. Se svým 6,1″ displejem je o něco menší než Pixel 7.

Modely 6a a 7a se neliší velikostí (6,1″), ale zobrazovací frekvencí. Model 7a spoléhá na 90 Hz, zatímco 6a měl frekvenci 60 Hz. Výrazně vylepšen byl fotoaparát: z 12 MP na 64 MP se širokoúhlým objektivem. Přední fotoaparát nyní nabízí 13 MP místo 8 MP, ultraširokoúhlý objektiv 13 MP místo 12 MP. Superzoom u modelu 7a poskytuje osminásobné zvětšení oproti sedminásobnému u modelu 6a.

Tolik stojí dostupnější model Pixel

Zbytek hardwaru je srovnatelný s předchozími smartphony Google. Instalován je čip Google G2, který je podpořen 8 GB paměti RAM. Baterie má kapacitu 4385 mAh.

Těm, kteří se dokáží vyrovnat s drobnými ústupky v hardwaru, nabízí Google tento smartphone ve svém obchodě v Německu za 509 eur (zhruba 12 150 Kč). V České republice ho ve velkých e-shopech seženete zpravidla za cenu o tisícovku vyšší.

Zdroj: YouTube.com, Google Store


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud