Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zatněte tipec upovídaným Windows 10

Martin Kučera 19.08.2015

Pokud vám Windows 10 oznámí, že byste měli na letiště vyrazit o 30 minut dříve, aniž byste je o tuto informaci žádali, není to s vaším soukromím úplně v pořádku a měli byste s tím něco udělat. Ukážeme vám jak na to i bez znalostí počítačových geeků.

K tomu, aby vám operační systém poskytovat tak vysoký informační servis, musí mít informace z vašeho kalendáře, zanalyzované zprávy ve vaší e-mailové schránce, musí znát vaší polohu a dopravní informace na cestě na letiště. Pro někoho může být takový komfort výhodou, ovšem většině uživatelů může být nepříjemné, že o nich ví Microsoft více než je zdrávo. Dalším typicky nechtěným servisem je možnost automatického připojování zařízení do neznámých Wi-Fi sítí a svévolné sdílení vašich hesel do bezdrátových sítí vašim přátelům z Facebooku, kteří používají Windows 10.

Samozřejmě, souhlas s tímto omezením soukromí každý potvrdil při instalaci, ale kdo by se tím četl, že? Softwarová firma O&O (Golden partner Microsftu) přišla s přenosným nástrojem, kterým lze dodatečně a snadno upravit všechna důležitá bezpečnostní nastavení. Není třeba žádných IT znalostí, ale angličtina je vyžadována.

Nástroj O&O ShutUp10 stahujte zde www.oo-software.com/en/shutup10 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud