Přejít k hlavnímu obsahu

Zemědělský simulátor

redakce 05.07.2010

Určitě se mezi vámi najdou zájemci, které někdy lákala projížďka traktorem nebo kombajnem. Nyní máte možnost si to vyzkoušet aspoň „na sucho“ s programem z Chip DVD 7/10. A že se s traktorem nedají jezdit závody? V této hře není nic nemožné.

Zemědělský simulátor Landwirtschafts Simulator vynechává ty „nudné“ části zemědělských prací a nechává vás si vyzkoušet, jaké to je jezdit kombajnem a sklízet obilí, jak se jezdí s traktorem, když má v předu radlici, nebo jak náročné je orat pole. Hra je sice v němčině, ale nenechte se odradit. Ovládání je velmi jednoduché a zvládnete jej i s nulovou znalostí němčiny. Čeká na vás 6 úkolů, které musíte jako vzorný zemědělec splnit a pak také 14 speciálních misí, které jsou určeny vyloženě pro zábavu. A nemyslete si, že jízda zemědělskými stroji je jednoduchá. Kombajn, kterému se natáčí jen zadní náprava nebo traktor bez diferenciálů, to není nic jednoduchého.

Na Chip DVD najdete starší plnou verzi hry, která byla prodávána za 20 € a nyní s nepatrnými úpravami funguje jako lákadlo na novou verzi (ta přináší především nové mise a úkoly a zásadně lepší grafiku). Hra nemá žádná časová omezení.

Kariéra

Pokud se chcete pustit do kariéry zemědělce, tak na úvodní obrazovce zvolte »Freies Spiel«. Dostanete se do kariérního režimu a postupně plníte mise, které vám během sezóny vznikají. Před každou misí se zobrazí informace o tom, co vás v misi čeká a jak postupovat. I bez znalosti němčiny jsou instrukce celkem jasné – zobrazí se totiž obrázek a zvýrazní se klávesy, kterými se stroj ovládá. Po čase si již sami budete příkazy pamatovat. Třeba, že [E] slouží pro nastoupení vaší osoby do kombajnu, traktoru či jiného prostředku, klávesou [Q] připojíte vlečku, klávesa [G] spustí činnost vozdila – třeba v případě kombajnu to znamená, že se spustí žací lišta, klávesami [V] a [B] nastavujete pluh pro orbu. Upozornění: hra vyžaduje nové ovladače pro grafické karty (ne starší než dva roky).

Návod: Před každou misí se zobrazí návod, který vám napoví, která tlačítka klávesnice budete potřebovat.
Návod: Před misí se zobrazí návod, který vám napoví, která tlačítka klávesnice budete potřebovat.

Šipky na klávesnici mají stejný význam jako myš a slouží pro orientaci v prostoru – pohyb kamery. To budete potřebovat velmi často, abyste přesně viděli, zda traktorem správně najíždíte k vlečce nebo jestli kombajnem přesně berete obilí. Pro samotný pohyb pak slouží 4 klávesy – [W] pro pohyb vpřed, [A] pro zatočení doleva, [S] pro brzdění a couvání a [D] pro zatočení doprava. Pokud se vám práce protáhne do nočních hodin, bude se hodit tlačítko [F], které rozsvítí světla. Toto ovládání je velmi intuitivní – levou rukou ovládáte pohyb, pravou máte na myši a neustále se díváte po okolí.

I během hry se budou zobrazovat různé výzvy a tipy, v textu hledejte především

Ukliď cestu: V této misi máte traktor s radlicí a uklízíte cestu. Vše musíte stihnout v nejkratším termínu.
Ukliď cestu: V této misi máte traktor s radlicí a uklízíte cestu. Vše musíte stihnout v nejkratším termínu.

funkční klávesy. Pokud pojedete při žních s kombajnem příliš rychle, nebude stíhat – zobrazí se hláška, ať stisknete klávesu [2]. Tím aktivujete tempomat, který sám drží správnou rychlost.

Mise

O něco zábavnější jsou mise, které s ryzím zemědělstvím tolik společného nemají. Budete totiž třeba orat na čas, uklízet cestu pomocí radlice, nebo jen jezdit „okruh“ s traktorem. Všechno to jsou činnosti, které zabaví v případě, že jezdit s kombajnem po poli od rána do večera vás příliš nenadchne. Ovládání je identické jako při kariérním postupu, vždy sledujte informace před začátkem mise, kde je schematicky nakresleno, co

Připojení vlečky: Nejprve pomalu přicouvejte. Ale opravdu pomalu, jinak to dopadne takto!
Připojení vlečky: Nejprve pomalu přicouvejte. Ale opravdu pomalu, jinak to dopadne takto!

je vaším úkolem a jakými tlačítky se dostanete k cíli.

Hra je výjimečná především svým nápadem. Nejspíš nadchne jen velmi malou skupinu uživatelů, kteří se chtějí stát zemědělci, pokud jste si však chtěli aspoň někdy zkusit zajezdit v traktoru, či kombajnem, hru si nainstalujte.

Uveřejněno na Chip DVD 7/10.
Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud