Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Žena z Bruntálu si podvody na internetu vydělala 1,3 milionu. Nabízela „zázračný“ čaj

Jakub Fišer 08.03.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Případ podvodnice z internetu řeší Krajské ředitelství policie Zlínského kraje. Žena z okolí Zlína měla podvést na internetu více jak 2 tisíce osob, díky čemuž si v období zhruba dvou let přišla na 1,3 milionu korun. Dle policie může za své přečiny skončit ve vězení až na 8 let nepodmíněně.

Kapitoly článku

Podvodnice ze sociálních sítí

Zlínští policisté dopadli po několika letech hledání 36letou ženu z Bruntálu. Ta se již od roku 2018 živí více či méně drobnými podvody na internetu a na sociálních sítích. Její bilance je však svým způsobem fascinující.

Jen letos se jí mělo podařit okrást minimálně 50 lidí na internetu. Mezi lety 2019 a 2020 údajně podvedla 2 169 lidí z celé České republiky. Jako své oblíbené praktiky používala sociální sítě a inzertní portály, kde nabízela různé druhy zboží, jako je oblečení, hračky, boty nebo potravinové doplňky. Notnou část svých obětí měla pachatelka obalamutit falešným čajem na hubnutí, uvádí Policie ČR.

Mohlo by vás zajímat

Nakradla skoro 1,5 milionu korun

Svým protiprávním jednáním vůči spoluobčanům si přišla na enormní sumu. „Peníze si nechávala posílat na pět bankovních účtů, kterými disponovala. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobila, činí 1 381 000 korun,“ uvádí policisté v tiskové zprávě.

Podezřelá žena je již v držení policie, ke všem svým podvodům se přiznala. V případě, že ji soud uzná vinnou, hrozí jí odnětí svobody až na 8 let nepodmíněně.

Policie také zveřejnila informaci, že žena má v trestním rejstříku 6 záznamů a ve svém životě již 2 roky strávila ve vězení. Kromě toho je proti ní vedeno 21 exekučních řízení s dlužnou částkou vyšší než jeden milion korun.

Zdroj: Policie ČR


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud