Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zloděj vykradl byt na Zličíně: usvědčily ho až chytré hodinky, které taktéž odcizil

Jakub Fišer 26.10.2022

Krádež elektroniky se v dnešní době lokátorů, GPS a polohovacích služeb příliš nevyplácí. Přesvědčil se o tom pražský lupič, který vykradl domek na Praze 5 a byl to právě jeho lup, který ho nakonec poslal do náruče policie.

Kapitoly článku

Policie České republiky, konkrétně oddělení na Praze 5, musela řešit bizarní případ krádeže, kterou si poškozený vyřešil skoro celou sám. Na služebnu totiž přišel muž s tím, že mu někdo vykradl rodinný domek na Zličíně. Zmizet měly osobní záležitosti, sportovní vybavení a elektronika, dohromady za několik desítek tisíc korun.

Chytré hodinky odhalily zlodejě

Mezi odcizenými věcmi se necházely i chytré hodinky, které mají aktivní GPS a sám poškozený tedy policistům mohl ukázat, že se právě nacházejí v domě v Nádražní ulici na pražském Smíchově. Tam se shodou okolností nachází také zastavárna nabízející výkup elektroniky. Bohužel, hlídka na místě nic podezřelého nezaznamenala.

Tiskový mluvčí Policie ČR, por. Mgr. Jan Rybanský, však hovoří o tom, že signál z hodinek neutichl a zařízení se mělo přesunout do domu v ulici Radlická, taktéž na Praze 5. Policisté tak začali prohledávat nejen systém budov, ale i jejich sklepení, kde se čas od času zdržují bezdomovci.

| Zdroj: Apple / YouTube

V jednom ze sklepních prostor objevili kriminalisté dva muže, oba však odmítali, že by s loupeží na Zličíně měli cokoliv společného. Nebyla to však pravda, jak uvádí Rybanský: “Když poškozený prozvonil hodinky, rozezněly se na ruce jednoho z kontrolovaných, a tak nebylo pochyb, co bude následovat. Místo hodinek na rukou zaklapla pouta a muž putoval na policejní služebnu. Ještě před cestou vydal policistům část věcí, které pocházely z vloupání do rodinného domku.”

Jakkoliv to zní neuvěřitelně, zloděj hodinky ihned po odcizení vesele nosil, namísto toho, aby je ihned resetoval a prodal. Poškozený muž měl prakticky celou dobu přehled o tom, kde se jeho chytré hodinky nachází. Policie nyní dále prověřuje případ pro podezření z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody, za což v případě odsouzení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Zdroj: Policie


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud