Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zlodějka překousala kabel a ukradla iPhone: policie se nestačila divit

Jakub Fišer 21.09.2023
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Během roku se takřka nesčetněkrát stane, že v nějakém obchodě společnosti Apple dojde k loupeži. Někdy je to větší loupež, jindy nějaký chudák jen ukradne jeden iPhone. A přesně tak se to stalo i nyní v čínské provincii Fu-ťien. Tento případ má však ještě speciální průběh.

Kapitoly článku

Server South China Morning Post (SCMP) informoval o případu na začátku měsíce září. Do obchodu v provincii Fu-ťien přišla běžně oblečená žena a začala si u pultíku prohlížet vystavené iPhony. Tou dobou ještě nebyly uvedeny nové iPhony 15, žena tak velmi zblízka prohlížela iPhone 14 Plus.

Pozor, zlodějka kouše

Bezpečnostní kamera v obchodě pak začne snímat něco jen těžko uvěřitelného. Žena, příjmením Čchiou, začala silou vytrhávat z mobilu kabel, který slouží k tomu, aby byl iPhone bezpečně připásán k pultíku a nebylo možné jej jen tak odnést.

Když zjistila, že takto to asi nepůjde, rozhodla se na ochranný kabel vyzrát jinak. Vložila si jej do úst a začala jej kousat ve snaze kabel přehryzat. Po chvilce se v obchodě spustil alarm, obsluha jej však okamžitě vypnula v domnění, že jde o falešný poplach. Ženu to však nepřimělo s ilegální činností přestat.

Zdroj: South China Morning Post / YouTube

Nedlouho nato se jí skutečně podařilo kabel poutající iPhone k pultíku přehryzat, lup si vložila do tašky, zkontrolovala pohledem pultík a z obchodu v klidu odešla. Ochranka, která celou situaci sledovala na kameře, okamžitě zpozorovala policii a ta dopadla zlodějku do 30 minut.

Policie se však nestačila divit. Když ženu identifikovali, sdělila jim, že před nedávnem ztratila svůj dosavadní smartphone a nákup nového by pro ni byl příliš nákladný. Rozhodla se proto jít a nový mobil si prostě ukrást. Zdroj bohužel neuvádí, jak žena dopadla, respektive jaký trest si vysloužila. Může být však ráda, že ji nezabila elektřina proudící kabelem, který si strkala do úst.

Zdroj: South China Morning Post


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud