Přejít k hlavnímu obsahu

Změnění nebo odstranění asociací souborů

redakce 17.08.2014

Jednou z věcí, které nejsou ve Windows příliš ideálně vyřešeny, jsou asociace souborů s programy. Stačí jen jedno špatné kliknutí, nebo dokonce jen drzý program, a rázem se vám vaše dokumenty otevírají ve zcela jiném softwaru.

Změna přiřazení sice není obtížná, ale v některých případech se mohou objevit komplikace.

Nejprve klikněte pravým tlačítkem myši na soubor, který chcete otevřít, a v kontextové nabídce zvolte příkaz »Vlastnosti«. Poté v horní části okna v záložce »Obecné« klikněte na tlačítko »Změnit«. V okně »Otevřít v programu« nyní máte možnost nastavit, který program bude implicitní pro daný typ souborů. Pokud se váš oblíbený software v sekci »Doporučené programy« nenachází, klikněte na symbol znaménka plus vpravo od položky »Další programy«. Poté, co svůj program označíte, stačí už jen kliknout na tlačítko »OK«.

Nenajdete-li požadovaný software ani v sekci Další programy, musíte kliknout na tlačítko »Procházet« a navigovat se na spustitelný soubor svého programu.

2014-09-trik5-nahled

Poznámka: Práci s asociacemi souborů může také zjednodušit celá řada programů, z nichž některé jsou k dispozici i zdarma. My například doporučujeme program ExtMan, který si můžete stáhnout z webu www.extman.com. Program je freeware a jeho rozhraní je k dispozici v němčině nebo angličtině.Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud