Přejít k hlavnímu obsahu

Značka CUPRA překonala očekávání

redakce 13.03.2023

CUPRA se v loňském roce stala nejrychleji rostoucí automobilovou značkou v Evropě. Zákazníkům dodala přes 150 000 vozů a i letos přichází se zajímavou rozšířenou nabídkou motorů i výbav. A navíc s výhodnou nabídkou operativního leasingu.

Značka CUPRA loni dodala rekordních 152 900 vozů a zaznamenala tak více než 90% nárůst oproti roku 2021. Podpořila tím významně celou společnost SEAT S.A. v době, kdy u výrobce přetrvávaly problémy s nedostatkem polovodičů a dalších významných dílů.

„Rok 2022 byl nepředvídatelný, ale my jsme z dané situace vytěžili bezpochyby maximum,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značek SEAT a CUPRA. „CUPRA i nadále překonávala očekávání a upevnila své postavení nejrychleji rostoucí automobilové značky v Evropě. Naše pozoruhodné počty dodaných vozů potvrzují, že poptávka po této značce a jejích elektrifikovaných vozidlech nevykazuje žádné náznaky zpomalení.“

Bestseller CUPRA Formentor

První samostatný model značky CUPRA je zároveň u zákazníků nejoblíbenějším vozem a na celkových prodejích společnosti SEAT S.A. se podílel více než čtvrtinou. Nováček na trhu – elektrický CUPRA Born – se pak hned ve svém prvním celém prodejním roce dostal na druhé místo.

Značka CUPRA se výrazně prosazuje i v ČR. „Naši prodejci předali zákazníkům rekordních 2313 vozů značky CUPRA. Díky dosaženému výsledku se CUPRA zařadila ve statistikách SDA mezi nejrychleji rostoucí značky na českém trhu. Meziroční nárůst přesahující 350 % hovoří za vše,“ rekapituloval loňský rok Aleš Novák, ředitel značek CUPRA a SEAT pro Českou republiku.

CUPRA loni dále pokračovala také ve světové expanzi: vstoupila na australský trh (nové showroomy City Garage v Lisabonu, Rotterdamu a Sydney). Letos plánuje další rozšíření své globální sítě otevřením nových salónů v Berlíně, Madridu a Paříži.

2023: CUPRA Tavascan a větší paleta CUPRA Leon

Značka letos představí sériově vyráběnou verzi modelu Tavascan, prvního sportovního SUV CUPRA s výhradně elektrickým pohonem

Úspěšná řada CUPRA Leon se nově nabízí s atraktivnější paletou motorů. Karosářské varianty 5D a Sportstourer je možné poprvé objednávat ve spojení se zážehovými motory 1.5 TSI 110 kW s manuální 6stupňovou převodovkou nebo mild-hybridním pohonem 1.5 eTSI 110 kW DSG a 2.0 TSI 140 kW DSG. Díky tomu chce značka dosáhnout s modelem CUPRA Leon stejně velkého úspěchu jako s modelem Formentor.

cupra-leon-05-hq
I verze Sportstourer nabídne a širší paletu motorů.

Vedle motorů byly optimalizovány i stupně výbavy. Nově se nabídka rozdělila do výbavových linií CUPRA, kde budou dostupné motorizace s výkonem do 190 koní, a vyšší CUPRA VZ s motorizacemi poskytující výkon nad 190 koní.

Sériová výbava modelu CUPRA Leon s novými motorizacemi bude zahrnovat přední Full-LED světlomety, specifické CUPRA nárazníky, zadní difuzor v barvě karoserie a 18“ kola z lehké slitiny ve stříbrném odstínu. 

cupra-leon-03-hq
18“ kola z lehké slitiny ve stříbrném odstínu budou ozdobou sportovních modelů CUPRA.

Vozy CUPRA Leon se pyšní nejvyspělejší konektivitou, uživatel komunikuje prostřednictvím rozhraní CUPRA CONNECT a Full Link s bezdrátovým připojením k mobilní aplikaci Apple CarPlay a Android Auto. Ovládání systémů usnadní centrální infotainment s 10“ nebo 12“ obrazovkou s vysokým rozlišením a hlasovým ovládáním v hovorovém jazyce.

cupra-leon-04-hq
Ovládání systémů usnadní centrální infotainment s 10“ nebo 12“ obrazovkou s vysokým rozlišením a hlasovým ovládáním v hovorovém jazyce.

Základní cena modelu CUPRA Leon 5D začíná na  809  900 Kč, verze Sportstourer startuje na  829  900 Kč s motorem 1.5 TSI 110 kW a manuální převodovkou. 

Akční nabídka operativního leasingu vozů CUPRA

Kdo si chce pořídit vůz CUPRA, měl by zvážit i aktuální nabídku operativního leasingu. Nemusíte mít žádné počáteční náklady, dostanete fixní měsíční splátku zahrnující pojištění a po uplynutí smlouvy si vůz snadno vyměníte za jiný nový.

CUPRA Leon je k mání v rámci této nabídky už za 7 999 Kč (bez DPH) měsíčně, verze Sportstourer pak za 8 199 Kč. Vybírat vůz na operativní leasing ale můžete z celé současné palety modelů CUPRA. Více se dozvíte na www.vwfs.cz/akcni-nabidky/cupra-operativni-leasing.html.

Měření Měření


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme