Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zrcadlovka Nikon D5600 s funkcí SnapBridge

Pavel Trousil 14.11.2016

Nikon rozšiřuje svou řadu fotoaparátů kompatibilních s funkcí SnapBridge o nový přístroj D5600. Jde o digitální jednookou zrcadlovku formátu DX, jejíž snímky mohou uživatelé ihned sdílet.

Kapitoly článku

Hlavní novinkou nového fotoaparátu D5600 se snímačem formátu DX s rozlišením 24,2 milionu pixelů je funkce SnapBridge. Díky ní mohou uživatelé automaticky synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování a ihned po jejich pořízení výsledky sdílet. V kombinaci s fotoaparátem D5600 umožňuje funkce SnapBridge rovněž použití připojeného chytrého zařízení pro dálkově ovládané fotografování s využitím vestavěného připojení Wi-Fi fotoaparátu.

Při fotografování s využitím hledáčku nabízí vylepšená funkce Fn dotykem intuitivní alternativu k použití příkazového nebo multifunkčního voliče: fotografové mohou ovládat funkci Automatická citlivost stejně jako vybírat zaostřovací pole nebo upravovat důležitá nastavení prostřednictvím velkého dotykového displeje. A sloupec pro procházení snímků, převzatý z profesionálních fotoaparátů Nikon D5 a D500, usnadňuje rychlé procházení snímků v režimu přehrávání.

Zájemcům o záznam videosekvencí usnadňuje nová funkce Časosběrné snímání transformaci scény s pomalými pohyby do dramatických zrychlených sekvencí. Fotoaparát D5600 se dodává v několika sadách.

 

Souhrn klíčových vlastností

  • Velký obrazový snímač formátu DX s 24,2 milionu pixelů, široký rozsah citlivostí ISO 100–25 600 a systém zpracování obrazu EXPEED 4
  • Funkce SnapBridge: využívá technologii Bluetooth low energy s nízkým příkonem pro trvalé nízkoenergetické spojení fotoaparátu D5600 s chytrým telefonem nebo tabletem. Synchronizuje a sdílí snímky v kvalitě digitálních jednookých zrcadlovek s využitím připojení Bluetooth přímo během jejich pořizování. Funkce umožňuje snadno přenášet videosekvence nebo použít chytré zařízení pro dálkově ovládané fotografování s využitím vestavěného připojení Wi-Fi fotoaparátu.
  • Výklopný a otočný dotykový displej: velký 8,1cm (3,2“) displej LCD s širokým pozorovacím úhlem, 1 037 000 bodů
  • Optický hledáček: zobrazuje cca 95 % obrazového pole při cca 0,82násobném zvětšení.
  • Přesné automatické zaostřování: systém automatického zaostřování s 39 zaostřovacími poli včetně devíti křížových snímačů uprostřed obrazu a sériovému snímání se snímací frekvencí 5 sn./s
  • Videosekvence: záznam plynulých Full HD videoklipů se snímací frekvencí až 50p/60p.
  • Tělo s hmotností 415 g a rozměrným gripem umožňuje stabilní držení.
  • Rozšiřitelný systém: kompatibilita s širokou nabídkou objektivů NIKKOR a blesků Nikon Speedlight, stejně jako se stereofonním mikrofonem Nikon ME-1 a bezdrátovým mikrofonem ME-W1.

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme