Přejít k hlavnímu obsahu

Zrušení nebo úprava testu připojení k internetu

redakce 18.05.2014

Pomocí služby Network Connectivity Status (NCSI) Windows při každém startu systému kontrolují, zda je k dispozici připojení k internetu.

Výsledek poté zobrazují v ikoně »Síť« v systémové oblasti hlavního panelu. V praxi tato kontrola vypadá tak, že si systém „zavolá“ adresu http://www.msftncsi.com a stáhne odsud malý textový soubor »ncsi.txt«. Pokud se to nepovede, ve Windows 8 se může stát, že systém otevře okno prohlížeče a pokusí se otevřít stránku Bing.

Jestliže se vám tento postup nelíbí, můžete ho zakázat nebo změnit – bohužel je k tomu ale nutná úprava registrů. Nejprve zadejte »regedit« do vyhledávacího pole v nabídce »Start« a poté spusťte nalezený program »regedit.exe«. Nyní přejděte na klíč »HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesNlaSvcParametersInternet«. Zde otevřete DWORD hodnotu »EnableActiveProbing«, upravte její hodnotu na »0« a potvrďte kliknutím na tlačítko »OK«. Nyní by měl být test připojení k internetu zakázán, což ale může způsobit, že indikátor v informační oblasti hlavního panelu bude ukazovat nesprávné informace.

Pokud máte své vlastní internetové stránky, můžete je využít k testu připojení k internetu. Stačí jen do kořenového adresáře daného webu uložit textový soubor s názvem »ncsi.txt« a obsahující text „Microsoft NCSI“. Poté je ještě nutné nahradit ve výše uvedené části registru všechny adresy webu Microsoftu adresou vaší WWW stránky.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud