Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Zvuky vysavače, ventilátoru, klávesnice: zbavte se nepříjemných zvuků v pozadí online konferencí

Jiří Palyza 22.05.2020

Rušivé zvuky v pozadí mohou z každé videokonference udělat test trpělivosti. Obzvlášť stresující to může být v případech, kdy pracujete v domácím prostředí.

Malý nástroj Windows Krip poskytuje řešení a podobné zvuky filtruje, aniž byste museli investovat do drahých sluchátek. Pracujete v domácím prostředí, máte důležitou týmovou online konferenci, ale soused se zrovna rozhodl, že bude vrtat díru do zdi. Podobné scénáře jsou v současné době poměrně časté. Pokud jde o konference, kde je potřeba se soustředit na každé slovo, je nepříjemný hluk v pozadí největší překážkou. Malý nástroj Krisp vám však pomůže s jeho filtrací.

Krisp umožňuje používat aktivní potlačení šumu i bez investice do drahých sluchátek. Nástroj nejen transformuje zvuk, který si pouštíte do reproduktorů nebo sluchátek, ale také může filtrovat šum na pozadí mikrofonu. Videohovory s pomocí filtrace Krispem by tak i navzdory hluku v pozadí měly být nerušené. Nástroj lze v současnosti používat zdarma 120 minut týdně.

Stáhněte si: Krisp

krisp-logo

Krisp - aplikace pro potlačení hluku 1.14.3

CHIP hodnotí Dobrý

S Krispem stačí kliknout myší, abyste během videokonferencí na Skype, Microsoft Teams, Zoom a dalších snadno odfiltrovali nepříjemný hluk v pozadí.

Stáhněte si

 

Výhody
dobrá podpora téměř všech konferenčních programů
Nevýhody
omezená free verze

Krisp: jednoduchá softwarová filtrace rušivých hluků

krisp1

Pomocí programu Krisp je možné potlačení rušivého hluku v pozadí i bez sluchátek.

Obsluha desktopového programu je velmi jednoduchá. Po instalaci najdete ikonu Krispu v systémové části hlavního panelu. Zde si můžete vybrat připojené reproduktory nebo zvukové výstupy a mikrofony, a konfigurovat potlačení šumu pro každý z nich. Kliknutím na položku "Mute Noise" tuto možnost zapnete nebo vypnete.

Pro správné nastavení zvukového vstupu však musí být Krisp často nastaven jako standardní mikrofon. To se provádí přímo v nástroji výběrem možností nastavení mikrofonu, která začíná na "Auto". Případně můžete také v nastavení Windows v části Systém/Zvuk standardní vstupní zařízení odpovídajícím způsobem upravit. Podle výrobce je Krisp kompatibilní s více než 800 komunikačními aplikacemi. K nim patří často používané služby, jakými jsou Zoom, Microsoft Teams nebo Google Meet.

Ideální pro videohovory a telefonáty

Zvlášť pro komunikaci z prostředí domácího pracoviště je občas problematické zajistit úplně tiché prostředí. Ať už jde o děti, ruch na staveništi nebo souseda, rušení na pozadí se vyskytuje často a může být nepříjemným narušitelem důležitých videokonferencí. Krisp zde může pomoci. Nástroj dokáže ztlumit většinu hluku na pozadí, takže budete komunikaci dobře rozumět, aniž by se vám sdělení musela opakovat. 120 volných minut týdně by mělo většině uživatelů stačit pro důležitá setkání.

mohlo by vás také zajímat: Facebook spouští messenger rooms – videochat s až 20 účastníky, ale bez šifrování


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme