Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ZyXEL GS1510: Nová generace switchů

redakce 21.12.2010

Společnost ZyXEL Communications dnes oznámila, že obohatila svou řadu Gigabitových switchů s webovou správou o komplexní bezpečnostní a uživatelsky přátelské funkce, které jsou ideální pro malé organizace a malé/domácí kanceláře.

Řada GS1510 (GS1510-16, GS1510-24) nabízí malým organizacím technologii a aplikace, které se zpravidla provozují jen na komplexních podnikových sítích. Řada GS1510 nabízí tuto technologii a aplikace v takové podobě, aby byla jejich realizace co nejsnadnější. Společnost ZyXEL tak vychází vstříc malým organizacím,  které obvykle nemají samostatné IT oddělení, a přesto potřebují bezpečnou síť s pokročilými funkcemi. Klíčovým požadavkem malých organizací je nezávislý provoz a inteligentní správa.

Bezpečnost sítí je v dnešní době pro firmy a organizace kritická. Dobré zabezpečení sítě však často s sebou nese dodatečné náklady. Řada GS1510 omezuje tyto dodatečné náklady tím, že podporuje nejenom autentizaci 802.1x na bázi portu (tak může být přístup do sítě chráněn externím serverem RADIUS), ale navíc nabízí také webovou autentizaci, která se hodí pro bezpečnou spolupráci s řadou přístupových bodů ZyXEL NWA3000. Tak může GS1510 využívat server RADIUS vestavěný do NWA3000 AP k autentizaci; pro bezpečný provoz bezdrátové i pevné sítě tak již není potřeba žádný další server. Tím se může malá organizace vyhnout obvyklým dodatečným nákladům investovaným do zabezpečení.

Řada GS1510 je cíleně ekologická, podporuje Gigabitový Ethernet, a je tak připravena na aplikace další generace. Obsahuje úsporné funkce, které omezují spotřebu energie, ale současně nejsou na úkor výkonu a funkčnosti.

Řada GS1510 automaticky detekuje síťový provoz a dynamicky upravuje spotřebu energie. Tak šetří energii v obdobích, kdy není síť příliš vytížena. Když dojde k vypnutí nějakého síťového zařízení, GS1510 zaznamená nevyužívanou linku a automaticky sníží spotřebu energie. GS1510 také obsahuje funkci, která automaticky detekuje délku připojeného Ethernetového kabelu (čím kratší kabel, tím méně energie stačí).  GS1510 nemá žádný chladicí ventilátor a přispívá tak k tiššímu a komfortnějšímu pracovnímu prostředí. Celkově nabízí ideální kombinaci úspornosti a funkčnosti.

Díky funkci MDI/MDI-X není potřeba používat křížené kabely při připojení k dalšímu switchi. Zařízení se ovládá přes SNMP (Simple Network Management Protocol) a webové grafické rozhraní. Ovládání switche je rozděleno do dvou režimů, tzv. „inteligentního režimu“ a „pokročilého režimu“, a umožňuje zvolit typ ovládání, které je zrovna potřeba. Navíc podporuje nástroj pro automatické nalezení IP adresy (Auto-Discovery Tool).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud