Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ZyXEL NBG5715: Dvoupásmový router

redakce 09.12.2011

ZyXEL Communications uvádí na trh další model v řadě domácích routerů. Jedná se o ZyXEL NBG5715, multimediální router třídy N s podporou dvou přenosových pásem. NBG5715 je prémiovým modelem celé řady a jako takový je určen pro náročné domácí uživatele, kteří žádají výkonné síťové zařízení ke streamování multimediální dat, např. při sledování HD videa/audia, online hraní, stahování a sledování multimediálních souborů na internetu a sdílení souborů.

ZyXEL NBG5715 má jedinečnou konstrukci složenou ze tří dvoupásmových antén využívajících technologii MIMO (multiple-input, multiple-output) a dokáže na duálních sítích zajistit skutečnou rychlost připojení až 450 Mbps. Duální síť může mít rozdělena např. tak, že stahování běžného webového obsahu běží v pásmu 2.4 GHz, zatímco kritické aplikace (sledování filmů na internetu nebo online hraní) běží v pásmu 5 GHz. Provoz na obou kmitočtech přitom běží současně bez vzájemného rušení. Jedinečná konstrukce dvou nezávislých kmitočtových pásem optimalizuje využití pásma a maximalizuje přínos zařízení pro domácnost.

ZyXEL NBG5715 využívá inteligentní anténovou technologii SmartRange, která se stará o optimální pokrytí signálem. Signál lze bez obtíží přijímat v různých místnostech (v jedné místnosti mohou děti hrát online hry, zatímco v druhé místnosti zbytek rodiny sleduje internetovou TV). ZyXEL NBG5715 má navíc čtyři Gigabitové porty Ethernet pro připojení k multimediálním serverům, přehrávačům atd. při rychlosti až 10x vyšší než u standardních sítí Ethernet.

 

Sdílení USB zařízení v síti

Kromě své funkce rychlého multimediálního routeru nabízí ZyXEL NBG5715 také možnost sdílet USB zařízení na síti. Tuto funkci zajišťují dva vestavěné porty NetUSB: jakmile k portu připojíte zařízení USB, mohou ho prostřednictvím routeru NBG5715 využívat všechny počítače na síti. Např. bezdrátově lze do zařízení odeslat data, fotografie a nebo video a vytisknout fotografii na tiskárně nebo sledovat video na HD aparatuře připojené k portům NetUSBÔ. Tak se zbavíte kabelů a různých USB zařízení v jednotlivých místnostech ve prospěch centralizovaného řešení.

 

Ekologický provoz

ZyXEL nazapomíná ani na ekologii. Router má např. dva dobře přístupné vypínače; jedním lze vypnout bezdrátovou síť a druhým celé zařízení. Jestliže není bezdrátová síť potřeba, lze ji v ten okamžik snadno vypnout a šetřit tak energii. Pro zajištění vysoké bezpečnosti připojení router navíc podporuje pět IPSec VPN tunelů (což je největší počet nabízený v řadě domácích routerů).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud