Signal přidává zajímavou funkci pro hlasové zprávy
O tomto alternativním komunikátoru se v poslední době hodně mluvilo. Důvodem byl přehmat ve skupině členů administrativy americké vlády, kvůli kterému došlo k vyzrazení utajovaných skutečností. Vývojáři nyní pro aplikaci Signalu připravili několik nových funkcí a vylepšení, které se v těchto dnech postupně dostávají ke všem uživatelům. Jsou k dispozici pro obě hlavní mobilní platformy, jak Android, tak iOS.
Těšit se však mohou obzvlášť uživatelé Androidu. S novou aktualizací budou moci plánovat hlasové zprávy a nechat je odeslat s pozdějším datem. To je ideální například pro připravovaná přání k narozeninám, na které byste neradi zapomněli. Novinku ale můžete využít i k jiným příležitostem, například:
- připomenutí důležitých událostí nebo úkolů, které mají osobní charakter,
- nápady související s vaší prací, které nechcete kolegům posílat mimo pracovní dobu,
- pokud příjemce žije v jiném časovém pásmu, můžete odeslání naplánovat tak, aby jej vaše zpráva zastihla v aktivním čase.
Běžná verze WhatsAppu tuto funkci prozatím nemá. Androidová aktualizace Signalu také přináší řadu oprav.
Signal i bojuje proti podvodům
Modrý komunikátor také nabízí vylepšenou práci s kontakty. Nyní můžete na první pohled vidět, ve kterých skupinách je členem konkrétní uživatel. To je užitečná funkce pro rychlejší ověření kontaktů.
Podle vývojářů je záměrem zlepšit prevenci phishingových podvodů. Předělané grafické rozhraní má také za cíl lepší kategorizaci požadavků od neznámých kontaktů. To je nepříjemnost, která se v poslední době rozšiřuje a spoustu uživatelů otravuje.

Na co se mohou těšit uživatelé iPhonů?
Aplikace Signalu v nejnovější verzi využívá nativní zobrazení médií, které je zabudované v iOS. Uživatelům ze světa Apple to usnadňuje přístup k vlastním fotkám a videím. Praktickou vychytávkou je také možnost přejít z přehledu médií v chatu přímo na příslušnou zprávu.
Podobně jako ve verzi pro Android byly opraveny četné drobné chyby. A pro obě verze vývojáři připravují šifrované zálohování, které má být obsaženo v některé z budoucích aktualizací.
Zdroj: ZDNet, Chip.de, GitHub/Signal-Android