Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chip pokračuje s AVG Internet Security

Martin Kučera 14.09.2018

Dobrou zprávou pro čtenáře Chipu, kteří využívají licenci AVG Internet Security z časopisu je, že byl oficiálně zpřístupněn upgrade na nejnovější verzi AVG IS.

Díky tomu mohou využívat nejnovější verzi zabezpečení s plnou výbavou jako u aktuálně prodávané licence pro domácnosti za 1 499 Kč. Tuto licenci samozřejmě mohou využívat všichni čtenáři Chipu na nekomerčních počítačích.

 Licenci pro Chip  je nutné každý měsíc prodloužit novým licenčním číslem. Termíny jsou voleny tak, aby bylo vždy dostatek času na zadání dalšího licenčního čísla z následujícího vydání časopisu. Díky této službě mohou čtenáři Chipu používat nejnovější verzi AVG zcela zdarma nepřetržitě již sedmnáctým rokem.

1. Odinstalace staré verze AVG IS 2016
Nejprve proveďte restart počítače a přihlaste k účtu s právy administrátora. Pak běžným způsobem odinstalujte starou verzi AVG IS pro Chip (nutný restart) a počítač vyčistěte od zbytků programu pomocí utility AVG Remover. Po stažení utility ji spusťte jako administrátor (využijte druhé tlačítko myši a zvolte »Spustit jako správce«. Po ukončení činnosti proveďte restart a posléze ještě manuálně smažte adresář C:AVG_Remover (restart).
-> Zde najdete detailní návod odinstalace AVG IS 2016.

2. Nová instalace nového balíku AVG IS
Nejprve stáhněte instalační soubor a spusťte jej opět jako administrátor. Potvrďte licenční ujednání a dokončete instalaci. Podporovány jsou Windows XP SP3 a vyšší.
-> Zde najdete detailní návod instalace AVG IS.

3. Vložení licence
V programu AVG IS v pravém horním rohu obrazovky klikněte na »Moje AVG« a poté na možnost »Moje předplatné«. Vyberte možnost »Zadat licenci« a vložte vaše licenční číslo z Chipu. Zadané licenční číslo se po aktivaci zobrazí v menu »Moje předplatné«.
-> Zde najdete detailní návod aktivace AVG IS pomocí licenčního čísla.


Už dávno neplatí to, že přítomnost antiviru v počítači zajistí jeho úplnou bezpečnost. Samozřejmě, antimalwarový štít je základem bezpečnostního řešení, ale s nástupem dalších typů útoků to zdaleka nestačí. Hackeři pomocí ransomwaru dokážou získat vaše osobní soubory, nebo dokonce prostřednictvím webkamery špehovat dění ve vaší domácnosti. Vedle ochrany e-mailu je potřeba zamezit útokům na vaši osobu prostřednictvím webového prohlížeče. Ten je obecně považován za pootevřenou bránu k vašim datům, penězům i digitální identitě. Bezpečnostní program proto musí řešit jako prioritu především zabezpečení browseru a důkladné testovaní internetových stránek ještě dříve, než na ně návštěvník vstoupí. Ať už prohlížíte webové stránky, používáte internetové bankovnictví nebo nakupujete on-line, bez rozšířené ochrany se neobejdete. Možnost zabezpečení soukromých fotografií a souborů pomocí šifrovaného trezoru je sympatickým doplňkem, který může přijít vhod. Nainstalujte si novou verzi AVG IS z Chipu a máte po starostech. A nejlepší na konec, každý čtenář může AVG IS z Chipu nainstalovat až na tři počítače v rámci své rodiny.

  • Plná verze
  • Uveřejněno pravideně na Chip DVD
  • Info: www.avg.cz
  • Jazyk: česky
  • Windows XP SP3/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

V hlavním okně AVG Internet Security najdete nejen přehled důležitých bezpečnostních komponent, připravených chránit váš počítač před hrozbami z internetu, ale rovněž i možnost okamžitého spuštění základního testu počítače na výskyt virů a dalšího škodlivého softwaru.

Pro každou aplikaci či službu můžete ve firewallu nastavit povolení či zákaz síťové komunikace, nebo ponechat rozhodnutí na AVG Internet Security. Hlavní skupina modulů AVG Internet Security chrání počítač před různými typy škodlivého kódu. Kliknutím na tlačítko »Další testy« vyvoláte okno s testy externích disků, hloubkovým testem adresáře, měřenám výkonu a nastavením testu po každém spuštění PC.

Zabezpečení vašeho počítače při práci v síti se věnují i další komponenty AVG Internet Security. Jde samozřejmě o firewall, který bedlivě sleduje síťovou komunikaci a blokuje nežádoucí pokusy o spojení z vnějšku i zevnitř počítače. S bezpečností v síti souvisí i nástroj na ochranu identity uživatele, který monitoruje podezřelé chování aplikací a automaticky blokuje všechny aktivity, které by mohly vést k nechtěnému provádění nebezpečných operací pod vaší identitou. AVG Internet Security kontroluje samozřejmě internetové stránky a také příchozí e-maily, bez ohledu na to, jaký e-mailový server pro svoji elektronickou poštu používáte. Nástroj E-mailová ochrana nabízí například i možnost automatického odstranění příloh vybraných typů (spustitelné soubory ad.). E-mailová ochrana obsahuje i další podrobné možnosti nastavení na ochranu před nevyžádanou poštou.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud