Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Chorvatsko: cena SIM v porovnání s českými operátory, aneb jak ušetřit?

Jakub Fišer 23.05.2024
Zdroj: Freepik

Letní, prázdninové a dovolenkové období se nezadržitelně blíží a celá řada lidí z Česka si vybírá, kam pojede na dovolenou. Přestože dle nezávislých průzkumů roste turismus po Česku a některé dříve přehlížené přímořské destinace, v přízni Čechů však stále zůstává Chorvatsko. Jaká je tam cena SIM karty a potřebujete vůbec tyto trable řešit?

Kapitoly článku

Chorvatsko – roaming

Evropský roaming je to hlavní, co by vás mělo zajímat, pokud plánujete vyrazit do Chorvatska na 5–14denní dovolenou. V Chorvatsku totiž platí pravidlo roam-like-at-home, čili můžete volat, SMSkovat i datovat za stejné ceny, jako v Česku. Pokud používáte neomezený tarif mobilních dat, ten v euroamingu neplatí, váš operátor pro vás ale vyčlenil tento počet GB:

  • O2 – Neo+ Stříbrný 50 GB; Neo+ Zlatý 60 GB; Neo+ Platinový 70 GB; Neo+ Diamantový 80 GB
  • Vodafone – Neomezený Basic+ 34 GB; Neomezený Super+ 39 GB; Neomezený Premium 5G 59 GB
  • T-Mobile – Neomezeně XL 42 GB; Neomezeně 2XL 47 GB, Neomezeně 3XL 51 GB, Neomezeně 4XL 60 GB, Student Neomezeně 32 GB, Student Neomezeně XL 41 GB

Mohlo by vás zajímat

Operátoři v Chorvatsku – cena

Všechny výše uvedené limity pro datový roaming v zemích evropského roamingu platí ve všech zemích tzv. zóny 1, kam se řadí státy EU, Velká Británie a Lichtenštejnsko. V Chorvatsku jinak operují tři hlavní poskytovatelé mobilních sítí: A1, Telemach a Hrvatski Telekom (společnost, která spadá pod německý Deutsche Telekom, stejně jako náš T-Mobile).

Důležité je vědět, že cena tarifů a předplacených karet není moc rozdílná oproti tuzemským operátorům, čili nejlepší volbou bude zůstat u svého domácího operátora a využívat evropský roaming:

  • A1 – předplacené SIM karty od 5 eur (125 korun), paušální tarify od 13,94 eur (345 korun)
  • Telemach – předplacené SIM karty od 2 eur (50 korun), paušální tarify od 10,90 eur (270 korun)
  • Hrvatski Telekom – předplacené SIM karty od 4 eur (100 korun), paušální tarify od 17,91 eur (445 korun)

Zdroj: Vodafone, T-Mobile, O2, Expat in Croatia


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud