Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chystáte se na MS v hokeji? Elektroniku si raději neberte, dokonce ani powerbanku

Jakub Fišer 09.05.2024
Zdroj: se svolením Českého svazu ledního hokeje

Již zítra odpoledne se otevřou brány hokejového mistrovství světa, které se letos po 9 letech koná v České republice, konkrétně v Praze a Ostravě. Ještě před návštěvou však doporučujeme nechat většinu věcí doma, včetně veškeré elektroniky. Bezpečnostní kontroly při vstupu do arény totiž budou velmi striktní.

Kapitoly článku

Na internetu se rozhořela diskuze ohledně podmínek pro vstup do O2 areny, která hostí letošní mistrovství světa v hokeji a která bude celý měsíc pod maximálním náporem diváků z celého světa. Z důvodu bezpečnosti a rychlého odbavení samotných kontrol u vstupu tak vedení haly spolu s provozovateli šampionátu varují návštěvníky, aby nechali většinu věcí doma.

MS v hokeji 2024 – co nesmíte mít s sebou?

Organizátoři mistrovství světa v průvodním e-mailu a na sociálních sítích informují o tom, že je ideální s sebou do arény mít pouze tyto čtyři věci: vstupenky, peněženku, doklady a mobilní telefon. V odpovědích na dotazy lidí pak vřele reagují, že bezpečnostní kontrolou v pořádku projdete i s klíči nebo elektronickou cigaretou, kouřit ji však nesmíte.

Mohlo by vás zajímat

Jenže tam vlastně to hlavní končí. Na webu O2 areny se dočtete, že dovnitř nesmíte pronášet alkohol, žádné potraviny, samozřejmě žádné drogy a jiné ilegální látky, dokonce ani parfémy, drony, laserová ukazovátka, anebo prakticky jakoukoliv elektroniku, s výjimkou již zmíněných mobilních telefonů.

Tento zákaz platí i pro powerbanky, což na sociální síti X pobouřilo experta na marketing přes sociální sítě Ondřeje Petra. Ten zmiňuje, že v průvodním e-mailu organizátoři výslovně upozorňují na nemožnost si do arény vzít powerbanku. Ihned pod tím ale na frekventovanou otázku ohledně nabíjení telefonů odpovídají, že v budově O2 areny to není možné.

Zdroj: @OndrejPetr / X

Powerbanku ani počítač ne, raději do úschovny

Nejen, že to působí docela bizarně takto vedle sebe, ale návštěva hokeje se kvůli tomu některým návštěvníkům přímo protiví. Organizátoři se zase brání tím, že jim jde o bezpečnost a pro případ nutnosti je možné celou řadu věcí odložit v úschovnách, které se nechází v těsné blízkosti haly, těsně před arenou.

Zdroj: O2 arena, @mslhiihf2024


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud