Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Domácí bezpečnostní kamery Wyze dočasně posílaly záznam jiným osobám

Pavel Trousil 15.09.2023
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Nedopatření způsobilo, že záznamy z domácích kamer Wyze byly dočasně viditelné online a mohl je tedy sledovat někdo jiný. „Vidím cizího psa v cizím domě“, hlásil jeden z uživatelů kamer. Výrobce zařízení problém brzy vyřešil.

Uživatelé zařízení firmy Wyze, výrobce chytrých zařízení a domácích kamer, se stali obětí tohoto bizarního incidentu někdy kolem 8. září. Jeden z prvních příspěvků o této události se objevil na Redditu, kde jeden z uživatelů zdůraznil, že "vidí záznam z webové kamery někoho jiného". Přihlásil se na webové stránky, aby zkontroloval svou kameru, a setkal se s cizím psem v cizím domě. 

Netrvalo dlouho a stejnou věc začali hlásit i další lidé. „Zde je něčí ložnice“, znepokojivě upozornil další uživatel Redditu, který tvrdí, že viděl i nahé lidi. Ačkoli neexistuje způsob, jak to dokázat, možnost prohlížet si cizí ložnice a další místa v domě je špatná sama o sobě. Co se týče domácích kamer, je to na vrcholu seznamu věcí, které nechcete, aby se staly. 

Podle mluvčího společnosti Wyze celý incident trval "asi 30 minut" a zhruba deset uživatelů mělo své kamery viditelné online. Problém patrně vznikl kvůli "problému s ukládáním webu do mezipaměti". 

Pokud máte doma a v okolí chytré kamery, možná by bylo dobré zkontrolovat jejich nastavení. Někteří uživatelé nemají ani tušení, že existují nějaké webové nebo cloudové funkce i když je používají jen lokálně. Zvažte vypnutí jakéhokoli webového přenosu. V případě, že nastavení vašeho zařízení neodpovídá vašim očekáváním, možná bude lepší, pořídit si jiné, než riskovat ztrátu soukromí.

Zdroj: Wyze, Reddit, Malwarebytes


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud