Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Drastické rozhodnutí: Huawei se nejspíše definitivně loučí s Androidem. A možná i s celým evropským trhem

Josef Mika 14.11.2023
Zdroj: Unsplash/Omid Armin

Společnost Huawei by mohla z Evropy brzy zcela zmizet. Důvodů je víc, ale hlavním je „osamostatnění“ nového vlastního systému HarmonyOS Next, který už nebude dále podporovat aplikace systému Android.

Kapitoly článku

Čínský technologický gigant Huawei oficiálně oznámil, že jeho nově chystané smartphony již nebudou kompatibilní s operačním systémem Android, a tedy ani s aplikacemi pro něj. Místo toho bude výrobce spoléhat na svůj vlastní operační systém HarmonyOS Next, který bude mít vlastní infrastrukturu aplikací.

Toto radikální rozhodnutí znamená, že vývojáři musí své aplikace přizpůsobit speciálně pro systém HarmonyOS Next. Ačkoli Huawei nabízí možnosti konverze původních aplikací pro Android, tato řešení nejsou vždy ideální a mohou vést k problémům s funkčností.

Už není kompatibilní s Androidem: zmizí Huawei z Evropy?

Smartphone Huawei
Společnost Huawei by mohla z evropského trhu brzy zcela zmizet. Minimálně co se smartphonů týče.
Zdroj: Pixabay/farukgarib

Tato změna se dotkne zejména evropského trhu, kde jsou aplikace pro Android jasným standardem. Huawei by mohl mít potíže s prodejem svých zařízení, protože známé aplikace již nemusí být na jeho zařízeních k dispozici. Uvidíme, jak na tuto změnu zareagují uživatelé.

Rozhodnutí společnosti Huawei definitivně se odpoutat od Googlu a ekosystému Android by tak mohlo znamenat, že společnost zcela ztratí evropský trh. Otázkou je, jak moc důležitý pro Huawei tento trh je. 

Mohlo by vás zajímat

Huawei už delší dobu masivně investuje do podpory programátorské komunity, aby vyvíjela aplikace pro jeho vlastní HarmonyOS. Orientuje se na domácí čínský a další asijské trhy. Budoucnost Huawei s HarmonyOS Next v Evropě je proto nejistá. Brzy se uvidí, jestli Huawei se svými mobilními koncovými zařízeními opustí starý kontinent úplně.

Zdroj: pandaily.com, Schmidtis Blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud