Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Manipuluje někdo tajně s vaším mobilem? Tato aplikace dotěrné slídily vyfotí

Jiří Palyza 05.09.2023
Zdroj: Ruan Richard Rodrigues/Unsplash

Důvěra je dobrá, ale kontrola je lepší. Pokud máte podezření, že někdo manipuluje s vašim mobilem aniž byste o tom věděli, vyzkoušejte tuto aplikaci. Pachatele vyfotí a vy budete mít důkaz.

Kapitoly článku

Někdy se může stát, že někdo bez dovolení sáhne po vašem mobilu. Důvody mohou být neškodné – vlastní smartphone není v dosahu, takže není jak zjistit, kolik je právě hodin. Někdo vás ale také může prachsprostě šmírovat: zajímá ho, s kým si telefonujete, píšete nebo co děláte na internetu.

Tento problém se dá ale snadno vyřešit pomocí chytré aplikace, která slídila po několika kliknutí zachytí. Aplikace se jmenuje WTMP, což je zkratka příznačného názvu "Who Touched My Phone", a pořídí fotografii pachatele pokaždé, kdy zadá špatný PIN nebo vzor pro odemknutí zařízení s Androidem.

Chyťte pachatele přímo při činu: je to jednoduché

Aplikace WTMP pro focení neoprávněné manipulace s mobilem
Pokud aktivujete v aplikaci WTMP ochranu, zaznamená se každý pokus o odemknutí mobilu.
Zdroj: WTMP

Po stažení aplikace WTMP můžete sledovací systém aktivovat stisknutím zapínacího tlačítka. Klepnutím na tři plynule se zvětšující čárky také můžete nastavit podmínky, za kterých aplikace má fotografie pořizovat.

Pokud chcete zjistit, kdo váš telefon odemkl, můžete to učinit snadno po výběru požadovaného pokusu o odemčení a klepnutím na něj.

Pomůže vám také informace o přesném čase odemknutí, který aplikace zobrazí. Jakmile najdete v pořízeném protokolu požadovaný záznam, můžete se podívat na pořízený snímek a aplikace, které byly vetřelcem použity po odemčení.

Aplikace WTMP: co je ale nutné si uvědomit před jejím použitím

Aplikace WTMP
Pokud je na mobilním telefonu špatně zadaný PIN, aplikace pořídí fotku.
Zdroj: WTMP

Aby aplikace fungovala bez problémů, bude potřebovat vaše povolení ke spuštění na pozadí. Dále je také nezbytné jí udělit přístup k fotoaparátu zařízení. V opačném případě nebude moci v roli fotopasti uspět.

Mohlo by vás zajímat

Nešťastným důsledkem ale je, že na většině androidových zařízení tím přestane fungovat rozpoznávání obličeje, protože je na funkci fotoaparátu také závislé. Fotoaparát nelze používat pro oba procesy současně, takže je to v tomto případě klasické něco za něco.

Zdroj: MidnightDev


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud