Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Mapy Google mají další inovaci: jednoduchá vychytávka šetří čas a nervy

Jiří Palyza 14.09.2023
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Mapové služby Google jsou oblíbenou aplikací mnoha uživatelů, ať už pěších turistů, motoristů nebo cyklistů. Nejnovější update obsahuje novinku, která je jednoduchá, ale v konečném důsledku dokáže ušetřit spoustu času při rychlé orientaci.

Kapitoly článku

Každý uživatel, který po službách Map Google sahá pravidelně, se s tímto problémem už pravděpodobně mnohokrát setkal. Už nějakou dobu je možné v mapách označovat různá místa emotikony. Může jít o místa, která často navtěvujete při svých výletech, oblíbené kavárny nebo sportoviště.

Problém je, že výběr použitelných emotikonů byl doposud velmi malý. Pokud jste si postupně označili hodně míst, nakonec vám emotikony došly a museli jste označovat různá místa stejným symbolem.

S tím je ale konec. Podle informací, které Google oznámil na síti X, si uživatelé nyní mohou libovolně vybírat, jaké emotikony ke zvolenému místu přiřadí.

Zdroj: X/Google Maps

Mapy Google: jak funguje vylepšené označování míst pomocí emoji

Pro uživatele bude jistě důležitý způsob, jakým se emoji přiřazují. Chcete-li přiřadit obrázky ke zvolené oblíbené destinaci na mapě, nemusíte na ni klepnout na mapě, a poté vybrat odpovídající emoji. Místo toho vytvoříte pro příslušný obrázek seznam, do kterého poté vložíte odpovídající umístění.

Všechna místa uvedená ve výpisu pak budou příslušným emotikonem vybavena. Tyto výpisy najdete na domovské obrazovce Mapy v části "Zapamatováno".

Mohlo by vás zajímat

Podle informací od Google je tato novinka už dostupná pro všechny uživatele systémů Android i iOS. Pokud ji na svém zařízení ještě nemáte, možná to bude chtít aktualizaci. Anebo nezbyde než trpělivě čekat, protože Google funkci uvolňuje v několika vlnách.

Zdroj: Phone Arena, X


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud