Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PlayStation 5 nabídne tři nové barvy: nové funkce jsou k dispozici už teď

Jakub Fišer 15.09.2023
Zdroj: Sony / Deep Earth Collection press kit

Společnost Sony včera pořádala herní konferenci State of Play, na které představila tři zbrusu nové barevné kombinace pro svou konzoli PlayStation 5. Kromě toho ale v těchto dnech vyšel také vcelku zásadní softwarový update, který přináší podporu pro 8TB disky nebo Dolby Atmos.

Kapitoly článku

Aktualizace pro PS5

Hlavní novinkou v čerstvé aktualizaci operačního systému na konzoli PlayStation 5 je podpora prostorového zvuku Dolby Atmos přes rozhraní HDMI, který připojujete konzoli k televizi. Je trochu s podivem, že tuto funkci konzole neměla rovnou v základu, ale nyní je konečně tady.

Kromě toho přidává update také podporu disků SSD M.2 na 8 TB a přidává možnost vypnout zvuk při vypnutí systému PS5. Tím se myslí relativně dost hlasité pípnutí, které se ozve vždy když konzoli spouštíte z režimu spánku, či z úplného vypnutí.

Protože Sony se netají ani podporou hendikepovaných hráčů, nabízí PlayStation 5 nově také možnost ovládání jedné postavy dvěma ovladači – abyste mohli například pomoci někomu, komu se nedaří, ať už kvůli hendikepu, nebo kvůli nezkušenosti.

Zdroj: PlayStation / YouTube

Metalické barvy přijdou v říjnu

Kromě těchto novinek, které by již nyní měly být dostupné na vaší konzoli PlayStation 5, je k dispozici ještě několik hardwarových novinek. Respektive bude k dispozici, ale Sony je oznámilo během včerejší večerní akce State of Play.

Ovladač DualSense a plastové bočnice pro konzoli PlayStation 5 budou nově k mání ve třech zajímavých barvách: Volcanic Red (červená), Cobalt Blue (modrá) a Sterling Silver (stříbrná). Tyto designová provedení jsou navíc vyvedena v lesklých metalických verzích, takže jde zase o něco nového, do té doby neokoukaného.

Sony uvádí, že cena ovladačů bude 75 eur (1900 korun) a cena bočnic 60 eur (1500 korun), nové příslušenství by tedy nemělo být o moc dražší než současná nabídka barev. Modrá a červená budou k mání ještě letos, od 4. října. Stříbrná dorazí až krátce po Novém roce, 26. ledna.

Zdroj: Notebookcheck, PlayStation Blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud