Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tajné tipy, jak se starat o telefon v extrémních vedrech: dodržujete je všechny?

Jakub Fišer 23.07.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

S příchodem léta a stoupajícími teplotami je důležité myslet nejen na vlastní ochranu před horkem, ale také na ochranu našich elektronických zařízení, zejména chytrých telefonů. Extrémní vedra mohou mít na telefony negativní vliv, od snížení výkonu, slabší výdrže, až po trvalé poškození. Zde je několik tipů, jak svůj telefon v horkých dnech ochránit.

Kapitoly článku

Telefon nenechávejte na přímém slunci

Klasickým nešvarem v letním měsících je telefon nechat za jízdy na palubní desce, kam přes čelní sklo pere slunce ostošest. Přímé sluneční paprsky mohou způsobit přehřátí baterie a nebo i poškození displeje. Proto telefon vždy uchovávejte ve stínu, ideálně v kapse.

Mohlo by vás zajímat

Nenechávejte mobil v autě

S tím se vlastně pojí i druhý tip, a sice: nenechávejte mobil v zamčeném autě. I když si plánujete jen odskočit na čerpací stanici nebo na oběd, telefon vždy berte s sebou. Nikdy nevíte, co se může přihodit, mimo vůz strávíte více času, než jste chtěli a telefon to patřičně odnese.

V létě teplota uvnitř neklimatizovaného auta může vystoupat až na 50 °C, což je po delší dobu pro akumulátor v mobilním telefonu, tabletu či laptopu většinou fatální.

Sundejte ochranný kryt

Chápeme, bezpečnost především. Kryt se hodí k tomu, že ochrání váš telefon v případě, že vám upadne na tvrdou zem. Nicméně v letních měsících, kdy venkovní teploty klidně přesahují 30 °C, se používání ochranných pouzder nedoporučuje. Masivní obaly totiž mohou kumulovat teplo a zařízení se vlivem toho hůře ochlazuje. Myslete tedy i na tuto drobnost.

Žena na dovolené s telefonem
Zdroj: diana.grytsku / Freepik

Nepoužívejte telefon při nabíjení

Nabíjení telefonu generuje teplo. V horkých dnech se proto vyvarujte používání telefonu během nabíjení, případně ho nabíjejte v chladnější místnosti nebo v noci. Obzvlášť velký nešvar je nabíjení telefonu v autě, kdy na něj přes čelní sklo pálí venkovní sluneční paprsky. Teplo je tím pádem generováno z vnitřku i z vnějšku, a to může při častém opakování vést k poničení zařízení.

Zdroj: Autorský text, The Indian Express, Novinky


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme