Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: PanzerGlass Hoops – spolehlivá ochrana objektivů se snadnou instalací

Michal Bareš 25.06.2024

Ochranná pouzdra a krycí skla displeje PanzerGlass patří ke špičce svého druhu, méně známé jsou ochranné krytky objektivů fotoaparátu, které PanzerGlass rovněž vyrábí.

Novou řadu krycích sklíček objektivů Hoops jsme si mohli vyzkoušet na sadě, určené pro ochranu zadních objektivů telefonů Samsung Galaxy S24/S23 a S23+, kterou jsme aplikovali na Samsung Galaxy S24. V prodeji jsou ale PanzerGlass Hoops i pro telefony Samsung Galaxy A15, A25, A35, A55 i S24 Ultra nebo Z Fold5 či Z Flip5. Samozřejmě existují i pro moderní varianty iPhonů 14 a 15 (i Plus, Pro a Pro Max). Sadu tvořila v případě námi testované verze pro S23 Plus trojice kroužků s černým hliníkovým okrajem, které se instalují najednou pomocí praktického aplikátoru.

V balení nalezneme vše potřebné pro rychlou a snadnou aplikaci, kterou zvládne prakticky každý. Není prakticky co zkazit, protože součástí balení je čistící hadřík a samolepka, které velmi dobře očistí skla fotoaparátu. Poté stačí na objektivy přiložit aplikátor s trojicí kroužků a tlakem je nalepit na tělo telefonu. Instalace zabere doslova minutku a nelze ji provést špatně.

PanzerGlass Hoops
Součástí sady PanzerGlass Hoops je i čistící hadřík a samolepka, která zbaví objektivy prachu. Nejlepší je ale výborná instalační šablona, díky které nelze PanzerGlass Hoops instalovat špatně.
Zdroj: Michal Bareš, Chip
PanzerGlass Hoops
Šablona se nasadí na objektivy, přiloží se skla a pak už stačí jen zatlačit.
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Krycí sklíčka brání nejen poškrábání objektivů, ale rozkládají energii nárazu v případě pádu telefonu na zem. Skla Hoops mají tvrdost 9H (tvrdost srovnatelná se safírovým sklem) tloušťku 0,4 mm a odolají tlaku 15 kg. V případě potřeby lze kroužky nalepit opakovaně. Během testu jsme nezjistili žádné negativní vlivy na kvalitu snímků ani prodlevu v ostření fotoaparátu.

PanzerGlass Hoops
Instalační šablona zajistí přesné umístění krycích skel
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Technická data

PanzerGlass Hoops


Určeno pro modely Samsung Galaxy S24/S23/S23+

Tvrdost skla 9H

Tloušťka skla 0,4 mm

Cena 449 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme