Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsApp přináší další novinku: nabídne zcela nový způsob, jak komunikovat

Jakub Fišer 28.07.2023

WhatsApp je pro většinu lidí na světě chatovací aplikace číslo jedna. Nikdo z branže nemá takovou popularitu a odpovědnou základnu uživatelů. A právě kvůli tomu lidé za WhatsAppem – společnost Meta – musí držet krok a přinášet nové a nové funkce. Jako třeba nyní.

Kapitoly článku

WhatsApp přináší videovzkazy

Na sociální síti X (dříve Twitter) oznámil WhatsApp prostřednictvím svého oficiálního profilu horkou novinku pro fanoušky videohovorů a hlavně pak vzkazů prostřednictvím videa. „Někdy to prostě musíte vidět, abyste tomu uvěřili. Nyní můžete zachytit okamžik přímo ve chvíli, kdy se stane, pomocí videozprávy,“ napsali tvůrci WhatsAppu.

Novinkou jsou právě videovzkazy na WhatsAppu. Nově můžete zaslat svému protějšku až 60sekundovou videozprávu. Princip je stejný jako u relativně oblíbených hlasových zpráv. Tedy stačí skočit do nabídky instantních fotek a pořídit krátké video. Příjemnou vychytávkou je i možnost uzamknout tlačítko natáčení, abyste mohli video natočit bez držení telefonu v rukou.

WhatsApp uvádí, že videozprávy jsou stejně jako ostatní obsah v aplikaci šifrovány tzv. end-to-end. Na videozprávy budete moci také reagovat různými emoji a jednotlivě na ně odpovídat. Mark Zuckerberg oznámil novou funkci včera na kanálu Meta na Instagramu.

Vzhledem k tomu, že se funkce začala teprve zavádět, bude trvat několik týdnů, než se dostane ke všem uživatelům. V tuto chvíli by měla jako první zamířit na Android a až posléze na iPhony s iOS.

Zdroj: Meta / WhatsApp


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud