Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Panasonic odstartoval výrobu 3D plazem v ČR

redakce 04.05.2010

Společnost Panasonic zahájila v České republice sériovou výrobu 3D plazmových televizorů P50VT20. Tyto televizory bude vyrábět a exportovat na celý evropský trh továrna Panasonic AVC Networks Czech v západočeské Plzni. Ta je v současné době vůbec největší Panasonic továrnou na výrobu televizorů na světě.

Na sérii P50VT20 s úhlopříčkou 127 cm naváže v nejbližší době i výroba série P65VT20 s úhlopříčkou 165 cm, která bude na trh uvedena v červnu. V následujících měsících je pak plánováno rozšíření výrobkové řady 3D televizorů - ve všech případech se bude jednat o televizory plazmové.
3D plazmové televizory mají zobrazují 3D obsah ve Full HD rozlišení 1080p. Snímková sekvenční technologie, kterou využívají, reprodukuje zvlášť Full HD snímky pro pravé a levé oko s frekvencí 60 snímků za sekundu (pro každé oko). Aktivní závěrkové brýle pak synchronizovaně otevírají pravé a levé zorné pole brýlí v závislosti na televizním signálu. Výsledkem je homogenní 3D zobrazení v plném vysokém rozlišení s rychlou odezvou. Sestavu Panasonic domácího 3D kina doplňuje nový 3D Full HD Blu-ray přehrávač Panasonic DMP-BDT300. Pro přenos 3D signálu je k dispozici HDMI výstup verze 1.4.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud